ВАЖНО: Открита кръгла маса на счетоводителите. За лицензирането с изпити.

21.03.2014, 19:18 190601 175

#40 | 21.03.2014, 19:18
Публикации: 2 / 1
Колеги, макар в момента да сме заети с подаване на ГДД и подготовка на ГФО :), темата е важна! Според мен в гилдията и специално сред съставителите на ГФО има няколко групи. 1. Счетоводните предприятия 2. Щатни главни счетоводители 3. Колеги на свободна практика.  Може да има и друга група, вие ще кажете.
По отношение на 1 и 2 група регулацията и контрола на правоспособността е силен и ефикасен, защото става дума за пари и отговорности.
По-сложен е въпросът с 3 група. Особено когато колегите от нея не участват в първите две групи!
Според мен е хубаво да има регистър, като е достатъчно да се приложат дипломи и документи за трудов стаж. Аз например имам 2 дипломи- за бакалавър и магистър и съм съставител на ГДД, а в последствие и на ГФО, от 24 години. На изпити по данъчно право се явявам почти всеки ден, а със сигурност в края на всяка година...когато  променят законите :)  А иначе вземането на СЕРИОЗЕН изпит по данъчно право у нас е трудно, дори за преподавателите по право, като се има предвид бъркотията в нашето законодателство!
#41 | 22.03.2014, 10:34
Публикации: 24 / 1
Какви такси  и какви изпити!?.....Счетоводния труд е   ниско платен /става въпрос за Варна/
Лицензирането ще оскъпи счетоводната услуга....но насреща кой ще я плаща Лиценза дали ще получа ако си платя под масата па макар и да нямам понятие от счетоводство...?!/покрепям колегите които смятат, че ще се увеличи корупцията/
#42 | 22.03.2014, 10:54
Публикации: 629 / 129
Така,.
До момента не съм взела отношение, защото наблюдавах отстрани действията на представителите на лобито, което желае да монополизира целия пазар на счетоводни услуги, членовете на ИДЕС, които ще бъдат пряко облагодетелствани от прокарването на тази идея, тъй като автоматично без изпити ще имат право да подписват отчети,  и всички останали въвлечени в процеса. Включително и на колегите, които в никакъв случай не са 15 000, а по мои сметки към 75 000 съставители на отчети, и отделно голям брой оперативни счетоводители, които набират необходимия стаж, за да покрият критериите за съставители.

От прочетеното в счетоводна група във ФБ, и счетоводни форуми, както и от информация, която добивам от собствени източници в ИДЕС ми стана ясно, че прокарването на интересите на лобито ще се прави под възможно най - голямо информационно затъмнение за гилдията, за да може да бъде поставена пред свършен факт, без възможност за полезен ход.
В същото време всяко изтичане на информация по въпроса бива атакувано от представители на ИДЕС, които се опитват да потулят действията на лобито, да омаловажат проблема, да втълпят на аудиторията, че всъщност нищо не се случва, и това са някакви параноични изцепки на хората, които изнасят инфото.
Засякох и опорната точка на ИДЕС, с която са ги инструктирали да атакуват организацията, която единствена се осмели да изнесе информация - АССП. Според въпросната опорна точка, изкуствено се създавал проблем, който въобще не съществувал, за да се събере членска маса в АССП.
Господа, от АССП не са закъсали за членска маса, както вие очевидно се опитвате да внушите, и да се саморазправите с хората, които ви станаха неудобни.

Колеги,
Изумена съм от реакцията ви - по-точно от липсата на такава. Чакате някой друг да ви реши проблема, докато седите и гледате отстрани? Когато проектозакона  на нов ЗСч. стане факт вече ще бъде късно за реакции. Нещо повече - наблюдавам коментарите на колеги във ФБ счетоводителската група, които жалко се слагат на представители на ИДЕС, за да им се харесат. Отстрани изглеждат отвратително!

Никой няма да ви изтегли каруцата от калта, ако сами не запретнете ръкави. А това че гледате как някой друг я тегли, а отстрани го шибат с камшици, а вие оценявате сеира направо ме потриса!

Варианта ви е да бачкате като калфи. Но очевидно това ви влече?
#43 | 22.03.2014, 13:27
Публикации: 110 / 3
Какви такси  и какви изпити!?.....Счетоводния труд е   ниско платен /става въпрос за Варна/
Лицензирането ще оскъпи счетоводната услуга....но насреща кой ще я плаща Лиценза дали ще получа ако си платя под масата па макар и да нямам понятие от счетоводство...?!/покрепям колегите които смятат, че ще се увеличи корупцията/

Подкрепям това мнение...
#44 | 22.03.2014, 13:55
Публикации: 4367 / 719
Колеги,
Изумена съм от реакцията ви - по-точно от липсата на такава. Чакате някой друг да ви реши проблема, докато седите и гледате отстрани?

Като дребен провинциален счетоводител какъв би могъл да бъде моя полезен ход (това е въпрос, не възклицание)? За съжаление нямам познанства и контакти с някой, от когото зависи развитието на въпроса. Има ли някъде да се напише мнение, което би било чуто? Не съм убеден, че тези онлайн-петиции, дето ги подписваме, някой ги взима на сериозно.
#45 | 22.03.2014, 14:08
Публикации: 110 / 3
В последно време този FB е много модерен и се четат там мненията ...само дето не мога да намеря под какво име са...
#46 | 22.03.2014, 14:17
Публикации: 9 / 1
Здравейте
Моето мнение е че първо трябва да се обединят за общата кауза всички организации на счетоводителите.
Няма как да се случи да има няколко сдружения и те да се борят всяко само. Както няма как да се случи всеки един счетоводител да се бори сам.
Обединете се за да обедините счетоводителите.
Това е начина. Аз друг начин не виждам.

Помните ли разпокъсаната Българска държава преди завладяването ни от турците.
Ако не го направите ще се случи същото и сега.

Или го правим всички заедно или "Варианта ви е да бачкате като калфи. Но очевидно това ви влече?" (MariyaPavlova)
#47 | 22.03.2014, 14:34
Публикации: 9 / 1
Ето още един жокер: Възможно ли е да се мисли и около факта че ИДЕС са организация на одиторите (така наречените от себе си експерт счетоводители ) а не организация на  счетоводителите и в това си качество те не биха могли да представляват всички счетоводители. Те не могат да извършват дейността счетоводител и не би трябвало те да пишат закона за счетоводството след като не упражняват тази дейност.
Ако те придобият правото на съставители на отчети то това е в пряк конфликт на одиторската им дейност. Следователно те или трябва да са съставители или да са одитори.
Което означава че би трябвало да напуснат ИДЕС ако искат да го правят.
Може би проблемът е какво ще се случи тогава с ИДЕС след като повечето ще изберат да са съставители а не одитори поради намалената бройка на фирмите които ще останат за задължителен одит
Не е възможно сам да си съставяш отчетите и после сам да си ги проверяваш :)
Хайде викайте юристите :)
#48 | 22.03.2014, 17:26
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
В същото време всяко изтичане на информация по въпроса бива атакувано от представители на ИДЕС, които се опитват да потулят действията на лобито, да омаловажат проблема, да втълпят на аудиторията, че всъщност нищо не се случва, и това са някакви параноични изцепки на хората, които изнасят инфото.
Засякох и опорната точка на ИДЕС, с която са ги инструктирали да атакуват организацията, която единствена се осмели да изнесе информация - АССП. Според въпросната опорна точка, изкуствено се създавал проблем, който въобще не съществувал, за да се събере членска маса в АССП.
Господа, от АССП не са закъсали за членска маса, както вие очевидно се опитвате да внушите, и да се саморазправите с хората, които ви станаха неудобни.



Първо: Проблем има. Потвърждавам още веднъж, че в Работната група към МФ по новия ЗСч представители на ИДЕС предлагат на МФ създаването на организация, която да отсее с 2-3 изпита счетоводителите, които да имат право да съставят ГФО, както и да се въведат задължителни семинари на влезлите във въпросната организация. Аз лично участвам в тази работна група, като представител от АССП.

АССП е против това силно регулиране на професията. Затова АССП излезе с официална позиция, в отговор на поставени въпроси от председателя на ИДЕС, ето вижте: "ОТНОСНО: Транспонирането на Директива 2013/34/ЕС и „Концептуални въпроси за обсъждане пред представителите на работната група по Закона за счетоводството представители на ИДЕС“, поставени от г-н Бойко Костов - Председател на УС на ИДЕС"
Позицията на АССП е входирана писмено в МФ.
Линк към позицията от сайта на АССП: http://apac-bg.org/UserFiles/APAC-position-MF-final.pdf

Второ: Относно членската маса на АССП
Членове на АССП могат да бъдат само някои счетоводни предприятия, а не всички. Има критерии за членство, които по-голямата част от счетоводните предприятия не могат да изпълнят. Един от критериите например е брой заети в дейността да бъде минимум 3 души. Има и асоциирано членство с по-малко изисквания, но все пак след определен период от време тези критерии следва да бъдат постигнати изцяло. Според едно проучване в София средният брой работещи в едно счетоводно предприятие е 2,4 души (повече от изискването). Говорим само за София. Затова и при най-голямо желание, нашите критерии за членство не позволяват приемането на всички счетоводни предприятия, като редовни членове. Нито членове могат да бъдат отделни физически лица.

От горното се вижда, че всякакви внушения от типа, че няма проблем, а ние правим спекулации по темата, за да привличаме повече членове за АССП отпадат. Аз разбира се, като член на АССП желая в Асоциацията да влизат повече счетоводни предприятия, за да обменям знания, опит и информация с повече колеги и каня всички, които изпълняват критериите за членство да се присъединят към Асоциацията.
#49 | 22.03.2014, 18:52
Публикации: 629 / 129
Като дребен провинциален счетоводител какъв би могъл да бъде моя полезен ход (това е въпрос, не възклицание)? За съжаление нямам познанства и контакти с някой, от когото зависи развитието на въпроса. Има ли някъде да се напише мнение, което би било чуто? Не съм убеден, че тези онлайн-петиции, дето ги подписваме, някой ги взима на сериозно.

Достатъчно е, че сте излязъл с позиция и адекватни коментари по темата, а не се скатавате като останалите хиляди просто четящи и скатаващи се колеги, които си въобразяват, че бурята ще ги отмине, или някой друг ще свърши тяхната работа да защитят работата си от опитите на шепа хора да сложат ръка на пазара. Смятам, че е важно да се чуе мнението на всички, защото в противен случай изглежда, че 20-30 човека са срещу организираната група на ИДЕС от около 1000 члена, която не се свени да сваля теми от форуми, да принуждава администратор на ФБ група да трие коментари по темата, за да наложат със силови методи пълно информационно затъмнение.
Освен всичко останало - не разбирам поривът да се прави чисто нов ЗСч, вместо да се коригира действащия в момента.
Подочувам от членове на ИДЕС, че ни подготвят и нови счетоводни стандарти.
#50 | 23.03.2014, 17:22
Публикации: 1 / 0

Едва ли ни притесняват изпитите. По-скоро таксите за тях и организацията им. Интересни са и защитите при организацията им за предотвратяване на корупционни практики.
#51 | 23.03.2014, 17:48
Публикации: 640 / 95
Аз съм твърдо против регулиране на професията ни-чрез такси, изпити и сертифициране!
Не знам защо толкова лесно някои колеги се съгласяват да се лицензират, да се явяват на изпити и да си харчат и нервите и парите.
Не е ли достатъчно, че в ЗСч има ясни критерии на които да отговарят съставителите на ГФО, просто трябва да наложат на НАП да следи за изпълнението на закона, като се създаде един публичен регистър на съставителите на ФО.
Е, ИДЕС искат да се облажат от услугите на един разработен пазар, какъвто е пазара на счетоводните услуги, но ние(всички, които сме правоспособни съставители), не трябва да го допускаме.
#52 | 23.03.2014, 22:59
Публикации: 72 / 29
Достатъчно е, че сте излязъл с позиция и адекватни коментари по темата, а не се скатавате като останалите хиляди просто четящи и скатаващи се колеги, които си въобразяват, че бурята ще ги отмине, или някой друг ще свърши тяхната работа да защитят работата си от опитите на шепа хора да сложат ръка на пазара. Смятам, че е важно да се чуе мнението на всички, защото в противен случай изглежда, че 20-30 човека са срещу организираната група на ИДЕС от около 1000 члена, която не се свени да сваля теми от форуми, да принуждава администратор на ФБ група да трие коментари по темата, за да наложат със силови методи пълно информационно затъмнение.
Освен всичко останало - не разбирам поривът да се прави чисто нов ЗСч, вместо да се коригира действащия в момента.
Подочувам от членове на ИДЕС, че ни подготвят и нови счетоводни стандарти.

Здравейте Мария и останалите колеги,

Вече имаше тема по въпроса във форума с анкета и там доста хора изказаха мнение.
Няма съмнение, че това е начин дес да продължават да получават редовни и добри приходи чрез насилствено законово налагане на техните НЕНУЖНИ услуги на голям брой клиенти. Те така съществуваха досега - разширявайки до безобразие обхвата на одитираните предприятия и окупирайки достъпа до професията им чрез вземането на изпити пред спорни капацитети и по хлъзгави критерии.
След като им се налага да се съобразят с европейските изисквания и не могат отново лобирайки на местна почва да си осигурят достатъчен брой одити, те се опитват да си запазят доходите по друг начин.
Не знам как да определя един от аргументите им, споделено тук от Катя, някакъв човек, който някога си, работил в някаква си счетоводна фирма и се изказал, че колегите там били некомпетентни, поради което да се правят изпити за всички счетоводители. Думата идиотски някак си не е достатъчна.
Но, наистина, какво да се направи?
Да, в организациите на счетоводителите не членуват всички счетоводители, но по този въпрос ми се струва напълно реално да има обединение на всички колеги. В АССП не мога да членувам, защото не покривам критериите им. Опитах се да намеря сайт на ССБ, но не намерих нищо. Ако това наистина ще помогне смятам, че ударно можем да се запишем в тези организации, ако трябва и по някакъв извънреден критерий с временна цел. Признавам, че досега не съм се интересувала от организациите и процесите на вземане на законодателни решения в нашата област, затова, моля, да ни ориентирате, как можем да покажем численост и единство на мнението.
Вие пишете за някакви форуми и фейсбук страници, в които се провеждат дискусии, които се използват като аргумент. Възможно ли е да кажете кои са те, за да се включим и ние - аз например?
По какъв друг начин, колеги, можем да покажем и защитим общата си позиция?
Защо в този спор не се получи подкрепата на бизнеса чрез техните организации? На бизнеса му е ясно отдавна колко ненужно широк е обхвата на одита в България и как единствената цел на този одит в повечето случаи е едни пари да сменят притежателя си, и ефект за бизнеса, фиска или който и да било друг - освен одитора - няма. Това съставяне на отчети е нова форма на одит. Опит да се съхрани привилегированото отношение на закона към едно почти излишно в България съсловие - дипломираните експерт счетоводители. И в случая експерт е наименование по закон. Бизнесът е естествения ни съюзник срещу дес.
Това трябва да бъде нашата позиция - тук очевидно не може да се твърди некомпетентност на професията, не ми е известно някъде да съществуват каквито и да било данни по въпроса, освен един одитор каза.
Въпросът е на дес да им се осигури отново по закон правото да получават от бизнеса едни пари. Изглежда доста добри пари щом толкова години си поддържат лобито и са склонни на такава наглост.

Като екстра мисля, че е добре да стартира дискусия за незабавно отпадане на ненужния задължителен одит на отчети на предприятия, които не са публични и дейността им не засяга обществения интерес.

Изпити, такси, лицензиране - само от представителна организация на счетоводителите, когато направим такава, когато и ако преценим, че са необходими.
Професията съществува отдавна, има средно и висше образование по нея, всякакви други начини на придобиване на права трябва да уважават досега съществуващите, докато съществуват. Т.е. докато има специалност в университетите - дипломата дава права. Ако ще се дават права с изпити - да отпадне нуждата от диплома.

Разполагам с доста свободно време и съм готова да съдействам с каквото е необходимо за тази кауза.

Ирена
#53 | 23.03.2014, 23:42
Публикации: 3 / 5
Струва ми се вече, че доста от всички нас почнаха напоследък да се изживяват като по-, по-, най- ... от останалите. Просто забравиха някой общочовешки положения и почнаха да се изживяват като "правоимащи" да съсипват чуждите бизнеси, професии, поминък (визирам това, което искат да "изгласят" счетоводната професия, което ще повлече крак и за цялата икономика на България). И май че тези хора докато не видят и не усетят да заиграе тоягата откъм "дебелия" край върху гърба им - няма да мирясат. Затова започвам да мисля за активни, радикални, или хулигански, или всякакви други прийоми към радетелите и защитниците на тази лобистка инициатива. Ако достатъчно здраво продължат да ме ядосват с тая поредна дивотия относно счетоводната професия, ще им изнамеря имената и ще трябва да се организираме като в началото почнем с безобидни контрадействия (например заливане с помия или вонящи смеси на публични места заедно с обяснение защо го правим, лепене на позорящи надписи по работните им места, всякакви подобни безобидни гадости). Ако не им дойде акъла  - има  и други по-сериозни, а после и още по-сериозни мерки и действия. И все по-радикални.  Тези хора трябва да разберат, че ще заиграе мажоритарния подход - всеки от тях да понесе негативните си последствия. И да знаят че ще ги застигнат последиците като вършат безобразия. А тези боклуци се знаят - малка шайка са и май някой от тях трябва да изяде тупаника и да знае защо, за да го каже на другите за назидание! Всички сме станали овчедушни и само недоволстваме, но нищо не правим! Е, ето: аз казвам, че ще набия или поне ще се случи случка на някого от тия безобразници, които доведоха счетоводната професия до това дередже и още дерзаят! Май боя ще ги направи по-мъдри! Друго вече не остана.....
#54 | 24.03.2014, 07:53
Публикации: 24 / 1
Едва ли ни притесняват изпитите. По-скоро таксите за тях и организацията им. Интересни са и защитите при организацията им за предотвратяване на корупционни практики.
Изпитите със сигурност не ни притесняват, защото който работи  спазвайки правилата и законите ще ги вземе с лекота. Въпросът обаче е принципен. Адвокатите и инженерите не ги изритват ден през ден, нали? Защо нашия труд и квалификация се принизяват толкова? Освен това мисля, че няма какво толкова да мислят за Институти или други организации с неясни правила. Ето, при адвокатите има адвокатска колегия и там те се вписват само с дипломи без още изпити. Такса май има,  но тя е еднократна и това е - вписваш се и работиш. Така на практика ще имаме и съсловна организация, която да защитава интересите ни в бъдеще. Може  според мен да се помисли и в тази насока.
#55 | 24.03.2014, 07:58
Публикации: 46 / 1
Здравейте Мария и останалите колеги,

Вече имаше тема по въпроса във форума с анкета и там доста хора изказаха мнение.
Няма съмнение, че това е начин дес да продължават да получават редовни и добри приходи чрез насилствено законово налагане на техните НЕНУЖНИ услуги на голям брой клиенти. Те така съществуваха досега - разширявайки до безобразие обхвата на одитираните предприятия и окупирайки достъпа до професията им чрез вземането на изпити пред спорни капацитети и по хлъзгави критерии.
След като им се налага да се съобразят с европейските изисквания и не могат отново лобирайки на местна почва да си осигурят достатъчен брой одити, те се опитват да си запазят доходите по друг начин.
Не знам как да определя един от аргументите им, споделено тук от Катя, някакъв човек, който някога си, работил в някаква си счетоводна фирма и се изказал, че колегите там били некомпетентни, поради което да се правят изпити за всички счетоводители. Думата идиотски някак си не е достатъчна.
Но, наистина, какво да се направи?
Да, в организациите на счетоводителите не членуват всички счетоводители, но по този въпрос ми се струва напълно реално да има обединение на всички колеги. В АССП не мога да членувам, защото не покривам критериите им. Опитах се да намеря сайт на ССБ, но не намерих нищо. Ако това наистина ще помогне смятам, че ударно можем да се запишем в тези организации, ако трябва и по някакъв извънреден критерий с временна цел. Признавам, че досега не съм се интересувала от организациите и процесите на вземане на законодателни решения в нашата област, затова, моля, да ни ориентирате, как можем да покажем численост и единство на мнението.
Вие пишете за някакви форуми и фейсбук страници, в които се провеждат дискусии, които се използват като аргумент. Възможно ли е да кажете кои са те, за да се включим и ние - аз например?
По какъв друг начин, колеги, можем да покажем и защитим общата си позиция?
Защо в този спор не се получи подкрепата на бизнеса чрез техните организации? На бизнеса му е ясно отдавна колко ненужно широк е обхвата на одита в България и как единствената цел на този одит в повечето случаи е едни пари да сменят притежателя си, и ефект за бизнеса, фиска или който и да било друг - освен одитора - няма. Това съставяне на отчети е нова форма на одит. Опит да се съхрани привилегированото отношение на закона към едно почти излишно в България съсловие - дипломираните експерт счетоводители. И в случая експерт е наименование по закон. Бизнесът е естествения ни съюзник срещу дес.
Това трябва да бъде нашата позиция - тук очевидно не може да се твърди некомпетентност на професията, не ми е известно някъде да съществуват каквито и да било данни по въпроса, освен един одитор каза.
Въпросът е на дес да им се осигури отново по закон правото да получават от бизнеса едни пари. Изглежда доста добри пари щом толкова години си поддържат лобито и са склонни на такава наглост.

Като екстра мисля, че е добре да стартира дискусия за незабавно отпадане на ненужния задължителен одит на отчети на предприятия, които не са публични и дейността им не засяга обществения интерес.

Изпити, такси, лицензиране - само от представителна организация на счетоводителите, когато направим такава, когато и ако преценим, че са необходими.
Професията съществува отдавна, има средно и висше образование по нея, всякакви други начини на придобиване на права трябва да уважават досега съществуващите, докато съществуват. Т.е. докато има специалност в университетите - дипломата дава права. Ако ще се дават права с изпити - да отпадне нуждата от диплома.

Разполагам с доста свободно време и съм готова да съдействам с каквото е необходимо за тази кауза.

Ирена
подкрепям всяка дума и извод в написаното от Ирена, не бих могла да се изразя по- ясно и точно!!!
#56 | 24.03.2014, 08:11
Публикации: 11932 / 2174
Изпитите със сигурност не ни притесняват, защото който работи  спазвайки правилата и законите ще ги вземе с лекота.

Това ми напомни един студентски виц. Основният извод от него беше, че изпит се взема , ако ти го дадат.
Излиза, че е предвидено счетоводителите да се доказваме чрез изпити - ОК, ако това се приеме. Как ще се доказват одиторите обаче ? Или те имат вечна квалификация, неподлежаща на доказване ?
Смятам, че е редно да гледаме на тях като на едни редови счетоводители, които имат задължение да одитират само фирми, които изискват това. Извън това им задължение те са равноправни наши колеги с нищо не отличаваще се в задълженията си. Аз съм за всяка инициатива, гарантираща тази равнопоставеност, а не издигаща някого на пиедестал в качеството му на по-счетоводител от другите.
Да се намали ненужно раздутия обхват на одитираните фирми, да се потърси и подкрепата на бизнеса в тази насока , както по-горе беше посочено. Нека не издигаме "престижа" на една професия с административни мерки, защото за това си има закони - нека само ги спазваме. Все едно в момента се апелира - нека променим закона, че не искаме да го спазваме в този му вид. Все едно да градим демокрация с правила, а не със законосъобразност.
#57 | 24.03.2014, 10:19
Sokolov89
За мене това си е чист опит от стана на ИДЕС, да запазят работата си, тъй като според тази директива, в България работата им ще намалее в пъти.
За жалост писането за повишаване на качеството на професията е едно чисто прикриване на основната идея.
От тука ми мирише на започваща истинска война за лобиране на едната или другата идея. За мене средите на счетоводителите не само трябва да излезнат с единна позиция, ами и да намерят защита и хора от "политическия и финансов елит", които да застанат зад нас.

Аз очаквам ИДЕС да се бори с всякакви средства, за запазване на работата си, независимо това до какво ще доведе, за малките счетоводители, които... или една част от които за жалост дори не разбират и не осъзнават това и смело дигат ръце и подкрепят идеята, която ще пореже техните ръце.
На това му се вика - харакири.
Но как един практикуващ свободна професия или едно малко предприятие, да изрази позиция и къде?
#58 | 24.03.2014, 10:32
Публикации: 11932 / 2174
" За мене това си е чист опит от стана на ИДЕС, да запазят работата си, тъй като според тази директива, в България работата им ще намалее в пъти. "

Точно така, Соколов 89 !
Защо ли в България въпросната Директива за намаляване на бюрократичните процедури и излишна в този смисъл работа се разбра като " да намалим работещите " ?
#59 | 24.03.2014, 14:24
Публикации: 298 / 14
УНСС = тези трябва със закон да ги забранят, теориите им са от времето на Тодор Живков, и само си сменят заглавията на учебниците...
До УНСС спирам да чета.....
А да, ИДЕС да кажат бившия им шеф колко и как окраде и тогава да имат лице да искат нещо въобще...
проф. д-р Снежана Башев................... таз от кога стана няква....та тя един учебник не може за 1ви курс да напише......
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група