Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 60
Това е молба по взаимно съгласие, в която е писано от кога иска да бъде освободен работникът!

Работодотателят е съгласен да го освободи от исканата дата.
Какво значение има на коя дата е подадена молбата?
Както по-горе написах - задавала съм си този въпрос. Реших да го задам и да си "сверя часовника".  :smile1: :smile1: :smile1:

Да работодателят знае и е съгласен, а молбата е е входирана на 21.08.2015 г. , прилагам я за да я видите
Не бяхте уточнили, че е подадена през август.  :smile1:

п.п. Едномесечното тече от 22.08.15. по мои сметки 30 дневният период изтича на 20.09.15, т.е., от 21.09.15 вече не трябва да е на работа.
Задавала съм си следният въпрос: Когато в предизвестието е указана дата и както в случая предизвестието е повече от 30 дни, какво правим? Това проблем ли е според Вас?

1. Молба на работника с едномесечно предизвестие, в която пише считано от 22.09./последен работен/ или 23.09./първи неработен ден/;
Как ще подаде молба с едномесечно предизвестие, считано от 23.09.15 и ще бъде освободено от 23.09.15?
Ако работодателят се заяде, то може да претендира за обезщетение за не спазено предизвестие от страна на работника.

п.п. Работодателят знае ли, че работникът иска да напуска?

В "Данни за заплатата" сложете отметка на "Лице без здравно осигуряване" и програмата няма да Ви начисли ЗО.

Току що се върнах от въпросното ЧСИ.
Връчих му уведомлението, за което имах 3 дневен срок за отговор /то на 112 не се отзовават така бързо - За жалост!/.
В него бях помолила да ми бъде отговорено писмено, дали трябва да се придържам към ТР №2/2013 от 26.06.2015 г. на ВКС, според което абсолютната несеквестируема част е МРЗ за страна.Отговорът беше "ДА", но УСТНО.
Т.е. всичко над 380 лв. /чиста сума за получаване/ - подлежи на запор и удръжките се правят при спазване на правилата по чл.446 от ГПК.


От ЧСИто обещаха да ми изпратят тяхно предписание как те четат закона. Аз съм им посочил брутната заплата, клас и дори им пратих примерен фиш. Ако получа такова нещо ще ви приложа примера.
:good:

Сега излиза, че каквото и да им преведеш - няма да оспорват. "Колкото повече, толкова повече", както е казал Мечо Пух.  :smile1:

Здравейте!
Днес получих писмо от ЧСИ за запор върху труд. възнаграждение на един наш служител.
След приспадане на данъци и осигуровки, служителят трябва да получи заплата примерно 450лв. Няма деца, които да издържа. В конкретният случай, удръжката според чл.446 от ГПК трябва да е 1/4.
Според ТР №2/26.06.2015 на ВКС  аз трябва да му удържа 1/4 от горницата над 380 лв, т.е. 1/4 от 70лв. или 17.50 лв.
Правилно ли разсъждавам?

Като държите да няма прекъсване и ако не е проблем, то сключете договора с първи работен ден 31.08.15

Всъщност от коя дата ще е прекратен договорът?

Даже не 31.08 ами 29.08 за да няма прекъсване. Иначе пак ще има 2 дена.
:good:

Няма как да не се получи прекъсване щом 28.08. е последен работен ден, а 01.09 е първи на новата работа. Дата на сключване на договорът и датата на започване на работа са две различни неща. За да няма прекъсване, то може 31.08 да е първият му работен ден на новото място.

28.08 е последен работен ден, а договорът от коя дата ще е прекратен?

Здравейте, бих искала да попитам дали мога да пусна уведомление по чл.62, ал.5 от КТ за слкючен трудов договор на 01.09 с дата на уведомлението 31.08? Дали е възможно със задна дата? Благодаря предварително!
Няма как със задна дата да подадете и регистрирате нещо, което все още не е настъпило.
п.п. Дано съм се изразила правилно, че и аз се оплетох!

Я направете един краткотраен ТД за извършване на определена работа и си вържете гащите... Че не се знае.
:good:

Здравейте,
трябва да назнача един строителен работник за ремонт на сграда.По-удачно ли е да се назначи на граждански договор ? Лицето трябва ли да е регистрирано като ЕТ или със свободна професия за да използваме граждански договор.
 Моля за разяснения по тази тема защото не съм наясно.
В никакъв случай в строителството на граждански договор!

Е, в договорът би следвало да има написана дата за постъпване на работа. Аз поне пиша.

В наредбата наистина пише, че срокът и в двата случая е 3 дни, но реално може да се заличи подадено уведомление години назад. Затова всички казваме, че няма срок.  :smile1:
Скрит текст :

3 дневен. Чл. 7, т. 2 от Наредбата
Идеята ми беше, да посоча, че няма как и в този случай да се знае кога ще бъде заличаването напред във времето.
Оф, не знам дали го обясних правилно и дали ме разбрахте!
Исках да кажа, че и в този случай може да са минали месеци, дори и години, и пак системата приема заличаване.



Няма срок за заличаване.
Ако трябва да се заличи подадено уведомление за прекратяване на договор, когато работник бъде възстановен от съда на работа, то какъв срок ще се спазва тогава?

Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 60

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook