Страници: [1] 2 3 4 5 6
Здравейте,
Не е необходимо да се издава касов бон - плащанията чрез Paypal се осчетоводяват като плащания по банков път. И не  - не е необходима регистрация в НАП, ако се работи само чрез подобни платформи.

Здравейте,
Бивш служител на фирмата ще се пенсионира, и от НОИ го изпращат да му попълним осигурителна книжка. Става дума за стаж от 1993 г. Изрових ведомостите и там всеки месец лицето има по няколко дни вписани в графа "гледане на болен", съответно и доход за тези дни. Осигуровките и ДОД са начислявани само върху сумата за реално отработени дни.
Въпросът ми е в тези дни за гледане на болен, и съответния доход за същите дни, къде трябва да го впиша?
Благодаря предварително!

Благодаря! И аз така мисля, но за по-сигурно да попитам.
Още веднъж благодаря!

Здравейте,
Пенсионер с ТЕЛК на постоянен трудов договор и собственик на фирма е в продължителен болничен.  Осигурява се като СОЛ само за здравно. Когато личната му фирма започва дейност той вече е в болнични.
Въпросът ми е трябва ли болничният да се подаде и през личната му фирма, или само през работодателя?
Благодаря!

Точно 3 дни след такова прехвърляне имах проверка от ИТ - не е необходимо ДС, само уведомлението в НАП.

Тук https://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=8835.0 също го пише

Здравейте!
Моля за малко помощ!
При прехвърляне на работници по чл 123  от КТ , новия работодател подписва ли със всеки работник допълнително споразумение пред прехвърлянето?
Благодаря предварително!

Здравейте,
Освен уведомлението в НАП нищо друго не се прави - нито ДС, нито каквото и да било друго.

Това са данъците както сте ги описали, но
ДДС се дължи всеки месец за предходния, данък печалба се дължи до 31.03 на следващата година за предходната, а данък дивидент е дължим, когато решите да си изплащате дивиденти.

Благодарим ви колеги, бъдете живи и здрави!

Срока за корекция на Д1 от 2018 г. е до 30.04.2019 г.
Но в случая няма да правите корекция мисля - трябва да заличите старата Д1 с грешното ЕГН и да подадете нова такава.
Сайтът на НАП приема ли декларации с грешно ЕГН? Мислех, че ги връща ...   :blink:

Здравейте колеги,
Сайтът на НАП работи ли при вас?
Отварям, натискам вход, избирам сертификата и до там - нито ПИН ми иска, нито нещо се случва по-натам.
При вас как е?

След като сделката е сключена през 2019 г., мисля, че данните за 2018 г. трябва да бъдат подадени от управителя на ООД-то.

Правото на приспадане на данъчен кредит може да бъде упражнено за данъчния период, през който е възникнало това право, или в един от следващите 12 данъчни периода.


При определени обстоятелства може.

И те са? Ако другият съдружник се осигурява на максималния осигурителен доход или?
Благодаря!

Здравейте,
Да не отварям нова тема ще питам в тази.
Става дума за ООД - и двамата съдружници работят на трудов договор в друга фирма. Освен това единият е с ТЕЛК 52% и получава пенсия. Може ли въпросният съдружник с ТЕЛК да се осигурява само здравно, а другият да не се осигурява в ООД-то?
Благодаря предварително!

Това ми прилича на задача по счетоводство  :hmmm:

Пак е петък, при това "Черен". Ето нещо по темата:

Попитах в EVN дали и при тях ще има “Черен Петък”.
Отговориха, че ако не си платя тока, ще ми го направят.

Приятен уикенд на всички!


Миналия петък явно сме били много работни щом сме пропуснали темата.  :wink1:
Иначе песента е велика P.G.H.R. :good:

От 01.01.2018 г. не отпадна ли задължението за уведомяване на НАП при ликвидация на ЕТ?
И ако не е - какво се посочва в уведомлението по чл. 77 от ДОПК?
Благодаря!

Страници: [1] 2 3 4 5 6

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook