Страници: [1]
Благодаря за помоща с ГДД направих я и излезе за връшане само данъка от застраховката! Но сега излезе друго питане на дневен ред_ Свободните професии ,примерно адвокат могат ли да ползват данъчно облекчение за деца по чл.22в.На националния тел .казват ДА ,на регионалния тел.НАП -НЕ .Като чета ГДД и указанията имат право,но дане бъркам ?

Да разбирам ,че попълван ГДД с данък за връщане с този по чл.22в ,а НАП като видят ,че има приложена декларация по чл.22 в ,ще върнат разликатав данъка ?Дано в слъжебната бележка дан.основа е намалена с 400лв. и от там идва всичко.Все още умувам как трябва да се попълни ГДД,така че да се върне само от застраховката данъка.
Можеби в служебната бележка нещо бъркам.

Здравейте! Имам същия проблем като milita71!Лицето е ползвало облекчение по чл.22в чрез работодателя и сега заявява ,че има застраховка живот за 200.00лв. и трябва да се подаде ГДД по чл.50,ако може малко помощ ще съм благодарна.

01

Страници: [1]

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook