Страници: [1]
Здравейте,
 Получаваме авансово плащане от Сингапур за стока, която ще се изнесе след месеци за друг контрагент за друга трета страна. Как да подадем аванса в декларацията по ДДС, тък като плащането е от единия, а митническата ще бъде на друг контрагент. Ако някой е имал такъв случай, моля за помощ.

Здравейте,
Как осчетоводявате търговска отстъпка при продажба на стока ? Отстъпката ще е обща, на отделен ред във фактурата.
Благодаря

Здравейте, ако може някой да помогне за следния казус:
Ние сме българска фирма регистрирана по ДДС, доставяме стока във Великобритания до фирма регистрирана по ДДС, но получател на стоките (директно се изпращат до тях) е трета фирма от Великобритания, регистрирана по ддс. Това не е тристранна операция, защото има две държави в ЕС. Към кой трябва да декларираме нашия ВОД ? Предварително ви благодаря за отговорите.

Здравейте
 
Искам да попитам, ако платим през 12.2013г. наем за периода 01.01.14-31.03.14г.  трябва ли да удържам
данък по чл.44, тъй като за фирмата ще е разход за 2014г., парите са изплатени през IV тримесечие.
Каква служебна бележка трябва да издадем на физическото лице?

Благодаря

Страници: [1]

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook