Автор Тема: заповед за прекратяване на ТД чл. 325 ал.1 т.1 КТ  (Прочетена 2767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sunwalker

  • Редовен потребител
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 8
Работник подава заявление на напускане на 30.11. Работодателят се съгласява и трудовият договор ще се прекрати без която и да е от страните да дължи предизвестие  - по взаимно съгласие изразено писмено. Работодателят издава  заповед за прекратяване на ТД въз основа на чл. 325 ал. 1 т. 1 КТ  считано 01.12. Въпросът е може ли работодателя да впише заповедта в НАП преди да има подпис върху нея от страна на работника?




Неактивен krisi_kd

  • Регистриран
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: 0
Не пречи, нали са се договорили, пък срока за регистрация е 7 дни (ако се опасявате да не закъснеете)




Неактивен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1808
  • Рейтинг: 127
А може ли ТД да се счита прекратин на основание чл. 325/1/1, ако заповедта не е връчена на лицето? Щом ще напуска считано от 01.12., то заповедта би трябвало да е най-късно от 29.11 - преди два дни.
Освен това - имате още време за регистрацията в НАП.




Неактивен marpan_64

  • Почетен член
  • Публикации: 2514
  • Рейтинг: 111
Работникът е подал заявление за напускане на 30.11. Няма как заповедта да е връчена на 29.11.




Неактивен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1808
  • Рейтинг: 127
Работникът е подал заявление за напускане на 30.11. Няма как заповедта да е връчена на 29.11.
Ама в събота работят ли? Тогава да са оформили нещата още на 30-ти.




Неактивен sunwalker

  • Редовен потребител
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 8
заявлението на работника е от 30.11, работодателя още на същия ден е написал ДА на заявлението на работника и се е подписал. Издадена е заповед за прекратяване на ТД с дата 01.12 като в нея се посочва че ТД се прекратява от 02.12. Въпросът е дали може да се подаде уведомлението в НАП преди още работника да се е подписал на заповедтта?




Неактивен sunwalker

  • Редовен потребител
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 8
работят и събота, на сумирано изчисляване са




Неактивен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1808
  • Рейтинг: 127
Стига да считате, че нещата няма да се променят - подавайте уведомление.
Но не оставяйте заповедта без подпис.




Неактивен svetlakercheva

  • Редовен потребител
  • Публикации: 801
  • Рейтинг: 42
  • Когато се изкачваш по стълбата - поздравявай, защото когато слизаш срещаш същите хора!
Може да се подаде уведомлението без да има подпис на заповедта от страна на работника.




Неактивен svetlakercheva

  • Редовен потребител
  • Публикации: 801
  • Рейтинг: 42
  • Когато се изкачваш по стълбата - поздравявай, защото когато слизаш срещаш същите хора!
Ако не се яви, за да му я връчите, изпратете я по пощата с обратна разписка.




Неактивен sunwalker

  • Редовен потребител
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 8
благодаря Ви!







Следете ни във Facebook

Последни теми


Последно в Новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.