ЧМР

25.02.2013, 10:01 5803 3

25.02.2013, 10:01
Публикации: 72 / 4
Добър ден!

Имам нужда от помощ.

БГ фирма продава на гръцка фирма - стоки, но тя от своя страна ги препродава на 3-та гръцка фирма. Транспорта е директно от бг фирмата до 3-тата гръцка фирма.

БГ фирмата си издава фактура с 0% ДДС, но как се доказва, че имаме ВОД?

В ЧМР-то гръцката фирма получател няма да фигурира никъде.

Много неясно си зададох въпроса, но дано има някой, който да успее да ме разбере.

Благодаря, на всички отзовали се!
#1 | 26.02.2013, 12:39
Публикации: 72 / 4
Здравейте, пак съм аз!

БГ фирма продавач =>гръцка фирма купувач, която от своя страна препродава стоките на 2ра гръцка фирма. Транспорт: от бг фирмата директно до 2рата гръцка фирма.

ЧМР
Изпращач - БГ фирма
Получател - гръцката фирма
Разтоварен пунк - 2ра гръцка фирма
Подпис и печат на получател - 2ра гръцка фирма

В тази схема и с така попълнено ЧМР достатъчно ли е да се докаже, че е извършен ВОД?
#2 | 26.02.2013, 13:53
Публикации: 24 / 2
току-що ми приключи подобна данъчна проверка. чмр-то трябва да има всички печати, по-точно да е изцяло оформено и четливо, а към това ми поискаха и писмено потвърждение от купувача,че стоката е получена. общо взето под лупа ми гледаха чмр-тата, но накрая им припомних,че имам и писмено потвърждение и се приключи,като коментара на данъчната беше, че и тя се учела в движение... попълвах таблица,която тя ми поиска с "искането за проверката", в която таблица се описва по колони от-до на сделката с включени заверени копия на документите.
#3 | 26.02.2013, 14:14
Публикации: 72 / 4
Да, и писмено потвърждение ще направим, че стоката е получена.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група