Общ форум > ТРЗ и Осигуряване

Заявление за отпадане на задължения поради давност

<< < (4/22) > >>

irenabrili:
Спокойно moirra :smile1:,
съвсем правилно си разбрала. С въвеждането на единното платежно отпада института на давността от 01.01.2014 г.
Дадоха срок до края на тази година за подаване на заявления за отписване на задължения по давност. Длъжниците ще се възползват и ... до там.
Теоретично има възможност да се отписват задължения през 2014 г. от 2008 г., но само ако през цялата 2013 г. не си превеждал нищо към НАП. На практика това е нереално. На тях вече ще им е по-лесно да проследяват такива закоравели неплащащи... И няма да го допуснат.

Мен ме интересува друго.
Знае ли някой ще се насочват ли плащания по единната сметка към погасяване на обезпечени задължения? Защото това би обезмислило обезпечението и би следвало то да бъде освободено. :hmmm:

Ако някой има информация по въпроса, ще съм благодарна да я сподели.

пасат:
Вече се чуват приказки за създаване на подсметки към данъчната сметка..
Така че..
Абе, явно - поредното недомислие..

Apo:
За заявление за отпадне на задължения поради давност, може да се използва бланката от сайта на НАП по чл.169, ал.4, като навсякъде ''чл.169, ал.4'' се замени с чл.171, ал. 1, освен в пояснителната бележка накрая. Аз си я направих доста подробно и съм включил още два члена. Който иска да провери какво пише в тях и да я използва за мен това е перфектната бланка за случая.
А оригинална бланка няма и няма да има, защото от НАП не желаят да се отписват задължения по давност, и до сега не са го разгласявали, а на който се усети му казват да пише свободен текст.  И не знам колко хора ще се заблудят че заявлението по чл. 169 ще им отпише задълженията, а всъщност с това заявяват кои задължения преди 2008 да се погасят първи, когато вкараш някакви пари в НАП!

пасат:
Да се допълня само..
имах възможността да погледна какво представлява данъчната сметка на една фирма..
тя е с подсметки за ДОО, ЗОВ, ДЗПО, данъци.. всичко както си беше преди.
и какъв беше смисъла, за няколко спестени лева, сега да стават такива каши с плащанията.
не вярвате - но деклариран и внесен ДДС за м.12.2012г. - стои като не внесен..   :blink:
а това е само началото..  :(

antea:

--- Цитат на: Apo в Януари 15, 2013, 22:59 ---За заявление за отпадне на задължения поради давност, може да се използва бланката от сайта на НАП по чл.169, ал.4, като навсякъде ''чл.169, ал.4'' се замени с чл.171, ал. 1, освен в пояснителната бележка накрая. Аз си я направих доста подробно и съм включил още два члена. Който иска да провери какво пише в тях и да я използва за мен това е перфектната бланка за случая.
А оригинална бланка няма и няма да има, защото от НАП не желаят да се отписват задължения по давност, и до сега не са го разгласявали, а на който се усети му казват да пише свободен текст.  И не знам колко хора ще се заблудят че заявлението по чл. 169 ще им отпише задълженията, а всъщност с това заявяват кои задължения преди 2008 да се погасят първи, когато вкараш някакви пари в НАП!

--- Край на цитат ---

да, има логика да се използва тази бланка със съответните промени и редакции - аз бих си я кръстила Заявление (Уведомление)
на мен ми е изобщо адски странно защо са го създали този формуляр по чл.169, ал.4 - не се сещам за нито една разумна причина някой да пожелае доброволно да погаси изтекли по давност задължения, че чак са плеснали за улеснение унифициран формуляр

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия