Автор Тема: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка  (Прочетена 6565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен antoanetavi

  • Регистриран
  • Публикации: 37
  • Рейтинг: 0
Предполагам ,че въпросът ми е досаден , моля някой да ми каже в трудовата книжка на стр. 26 обезщетението по чл.222 ал.1 бруто или нето се записва ?
Питам ,защото  там пише " изплатена " сума





Неактивен Fire Girl

  • Изтрит профил
  • Публикации: 263
  • Рейтинг: 11
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 1 | Ноември 14, 2012, 15:41
Бруто




Неактивен neli7304

  • Регистриран
  • Публикации: 35
  • Рейтинг: 4
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 2 | Ноември 14, 2012, 15:48
Я то брут ое изпатената сума, ама не го разбирате явно.




Неактивен Fire Girl

  • Изтрит профил
  • Публикации: 263
  • Рейтинг: 11
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 3 | Ноември 14, 2012, 15:52
Я то брут ое изпатената сума, ама не го разбирате явно.
Не е чиста сума има удръжки по чл.222




Неактивен antoanetavi

  • Регистриран
  • Публикации: 37
  • Рейтинг: 0
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 4 | Ноември 14, 2012, 15:55
Явно на теб не ти ясно Neli 7304 , защото наистина има удръжки.




Неактивен Katya

Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 5 | Ноември 14, 2012, 16:05
Хайде без излишни спорове, моля.

neli7304, моля прочети правилата на форума и уважавай участниците, когато публикуваш мнение.
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,3.0.html

Не ми се иска да трия повече твои постове.




Неактивен neli7304

  • Регистриран
  • Публикации: 35
  • Рейтинг: 4
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 6 | Ноември 14, 2012, 16:18
Че кого съм обидила.
Казвам, че няма разлика между изплатено и брутно  обезщетениее, но някои хора не го разбират.

Не твърдя, че няма удръжки.

Като си изяснят разликата между изплатено и чиста сума за получаване, ще разберат, а може би няма да разберат.




Неактивен Katya

Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 7 | Ноември 14, 2012, 16:21
Ще ти оставя време сама да помислиш върху това. До тогава възможността ти за публикуване в този форум ще бъде ограничена.




Неактивен M.Markov

  • Регистриран
  • Публикации: 19
  • Рейтинг: 4
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 8 | Ноември 14, 2012, 16:50
Предполагам ,че въпросът ми е досаден , моля някой да ми каже в трудовата книжка на стр. 26 обезщетението по чл.222 ал.1 бруто или нето се записва ?
Питам ,защото  там пише " изплатена " сума


Бруто се записва.




Неактивен Fire Girl

  • Изтрит профил
  • Публикации: 263
  • Рейтинг: 11
Re: обезщетение по чл.222 ал.1 в трудова книжка
Отговор 9 | Ноември 14, 2012, 17:00
Времето, през което лицето е получавало обезщетение изплатено на основание чл.222, ал.1 от КТ се зачита за осигурителен стаж, съгласно чл.9, ал.3, т.5 от Кодекса за социално осигуряване /КСО/.
За този период се внасят осигурителни вноски върху полученото обезщетение, но върху не повече от максималния месечен осигурителен доход, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване/ЗБДОО/ за съответната година. Осигурителните вноски за държавното обществено осигуряване са в размера за фонд „Пенсии” за трета категория труд, независимо от категорията труд, по която е работило лицето преди уволнението. Ако лицето е родено след 31.12.1959г. на основание чл.9, ал.5 от КСО се дължат осигурителни вноски и за допълнително задължително пенсионно осигуряване.
В КСО липсва нормативна разпоредба, създаваща задължение за внасяне на осигурителни вноски върху не по-малко от минималния осигурителен доход по основни икономически дейности и квалификационни групи професии/минимален осигурителен „праг”/ за периодите, през които лицето е получавало обезщетение за оставане без работа. След прекратяване на трудовото правоотношение лицата нямат качеството на работници или служители - не полагат труд на длъжности, определени в Наредбата за категоризиране на труда при пенсиониране, поради това осигурителните вноски се определят върху полученото обезщетение/по чл.222, ал.1 от КТ/, но върху не повече от максималния месечен осигурителен доход, определен със ЗБДОО за съответната година.
Върху обезщетенията изплащани на основание чл.222 ал.1 от КТ здравноосигурителни вноски за сметка на работодателя не се дължат, тъй като трудовите правоотношения с лицето, на което се изплаща паричното обезщетение са прекратени. За това време, ако не подлежи на здравно осигуряване на друго основание, освободеното от работа лице следва да внася здравноосигурителни вноски по реда, определен в чл.40, ал.5 от Закона за здравното осигуряване.
Та с две думи на обезщетението по чл.222 се дължи ДОД и Лична пенси от лицето! И ако Брутото е 458,55 лв. то Чиста сума за получаване е 380,09 лв.







Следете ни във Facebook

Последни теми


Последно в Новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.