Ежемесечни бонуси

28.07.2016, 09:26 12596 9

28.07.2016, 09:26
Публикации: 69 / 1
                 Здравейте!
Трябва да започнем раздаването на ежемесечни бонуси за постигнати резултати-например достигнат заложен месечен обем продажби и т.н.Някой може ли да ми помогне с примерна заповед за регламентирането на тези бонуси?В правилника за работната заплата също трябва да се впише това обстоятелство, нали така? А някъде другаде трябва ли?
#1 | 28.07.2016, 09:30
Публикации: 1187 / 228
В правилата за работна заплата и трудов ред е предостатъчно. Вие трябва да си изготвите някаква устойчива система от критерии, по които да става това - примерно трудово участие, качество на работа, интензивност на труда, количествени параметри(което е условно при някаква дейност, нямаща материално изражение). Естествено, трябва да има и някой, който да ги обективизира.
#2 | 28.07.2016, 10:34
Публикации: 4367 / 719
Аз бих направил:
- текст във ВПРЗ за съществуването на тези ДТВ-та (бонуси), лицата, които ги получават, оценителна таблица или алгоритъм.
- заповед за начисляването на бонусите, на основание чл. 13 от НСОРЗ и чл... от ВПРЗ. Колебая се дали заповедта да е еднократна с дълго действие занапред, или ежемесечна, но във всички случаи трябва да има ежемесечна персовнална оценка с табличката или алгоритъма.


#3 | 28.07.2016, 10:56
Публикации: 5497 / 371
При мен в ВПРЗ е упоменато, че работниците и служителите имат право на допълнително материално стимулиране, съгл. Приложение 1 /например/
В самото приложение пише от коя дата влиза в сила и се конкретизира начина на формиране, за кои длъжности се отнася.....

Така го правим /с приложение/, защото периодично има промяна в схемата на заплащане и няма всеки път да променяме ВПРЗ


#4 | 28.07.2016, 11:45
Публикации: 632 / 23
При мен в ВПРЗ е упоменато, че работниците и служителите имат право на допълнително материално стимулиране, съгл. Приложение 1 /например/
В самото приложение пише от коя дата влиза в сила и се конкретизира начина на формиране, за кои длъжности се отнася.....

Така го правим /с приложение/, защото периодично има промяна в схемата на заплащане и няма всеки път да променяме ВПРЗ

Да, така е принципно правилно. Нормите от ВПОРЗ, които са устойчиви да са в тях, а останалите, които се променят често в приложения.
И при мен е така.
Стои проблема само с връчването на измененията.
#5 | 28.07.2016, 11:53
Публикации: 5497 / 371
Да, така е принципно правилно. Нормите от ВПОРЗ, които са устойчиви да са в тях, а останалите, които се променят често в приложения.
И при мен е така.
Стои проблема само с връчването на измененията.

Дали ВПРЗ или приложение, все трябва да се връчи :)
#6 | 28.07.2016, 12:04
Публикации: 632 / 23
ВПОРЗ, заедно с приложенията се връчват при сключване на ТД, но след това всяко изменение да се връчи на всички работници, става по-сложно.
#7 | 28.07.2016, 13:16
Публикации: 1187 / 228
Така е  :good: - аз лично винаги се опитвам да глася нещата така, че впоследствие да се внасят по-малко промени, анекси, допълнения, протоколи и прочие занимания, свързани с изготвяне, запознаване и подписване,  :smile1:
#8 | 28.07.2016, 21:18
Публикации: 69 / 1
                             Благодаря на всички за коментарите! Отговорите ви са ми много полезни.
#9 | 01.08.2016, 10:47
Публикации: 1302 / 183
Да споделя малко опит?
Всички приложения, анекси, промени и други дрън-дрън шурулинци ги сканираме и ги изпращаме с мас-мейл, като те имат задължението да отговорят "запознат съм".
Отпечатвам отговорите и, който се е заплеснал и не е отговорил - няма пари!
Така че всички си отговарят най-дисциплинирано.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група