Справки в НОИ

25.06.2016, 14:44 4371 5

25.06.2016, 14:44
Публикации: 1230 / 73
Как може да се направи справка в НОИ със сертификат?Има такава опция,но иска име на потребител и парола.От къде да направя регистрация и какви справки могат да се направят по този начин?
Сега ми донесоха един болничен и служителката каза,че преди имала пак болничен и нищо не получила.Затова искам да направя справка какво се е случило.Това е било през 2012г. и тя чак сега се сетила да каже,че имало някакъв проблем.
#1 | 25.06.2016, 16:35
Публикации: 962 / 103
Отивате на този линк, на http://www.nssi.bg/eservicesbg/reports/reportsuep
на Регистриране на нов потребител за справки с електронен сертификат
Отдолу има и Ръководство за потребители на справки и е подробно описано. Това е ако разполагате с електронен подпис.

Ако имате ИКО на фирмата, също може да правите някои справки.
#2 | 25.06.2016, 17:12
Публикации: 1230 / 73
Благодаря!Регистрирах се ,но нищо не става.То пък има опции за два вида справки-едната последно пише за 2005г-Данни за осигурените лица.Пиша ЕГН,на работник,който работи в момента,но нищо не става.
Другата справка-Справки №6,Засичане данни между ПР и приходи на работодател.Тук има диапазон 2005-2016,но като натисна бутона нищо не се случва.Явно аз нещо не мога да настроя.Ще ходя да ми издадат ИКО,та дано така да се покаже някоя читава справка.
#3 | 25.06.2016, 18:40
Публикации: 4393 / 734
Служителката също може да си вземе ПИК и да следи състоянието по партидата си.
Аз също не мога да се оправя със системата наНОИ, въпреки че успешно съм подавал болнични (през пролетта).
#4 | 26.06.2016, 13:52
Публикации: 1230 / 73
Вчера подадох болничния. Получих и "Справка за приети и върнати документи .." Пише -приети удостоверения за обстоятелствата по болн.листове-1бр.Мисля,че това трябва да показва, че всичко е ОК. Ще изчакам 10-15 дни и ще проверя какво става с болничния.До тогава ще съм взела ИКО,за да мога да проверявам. Преди години имах случай с един работник,който непрекъснато мрънкаше, че нищо не получава по банковата си сметка.Направих справка и се оказа, че всичко си е получил, обаче той си проверявал друга сметка.
#5 | 26.06.2016, 19:44
Публикации: 583 / 14

И аз имах същия случай - проверявал друга б. сметка ...
Вчера подадох болничния. Получих и "Справка за приети и върнати документи .." Пише -приети удостоверения за обстоятелствата по болн.листове-1бр.Мисля,че това трябва да показва, че всичко е ОК. Ще изчакам 10-15 дни и ще проверя какво става с болничния.До тогава ще съм взела ИКО,за да мога да проверявам. Преди години имах случай с един работник,който непрекъснато мрънкаше, че нищо не получава по банковата си сметка.Направих справка и се оказа, че всичко си е получил, обаче той си проверявал друга сметка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група