Съкращение на " Главен счетоводител "

13.04.2016, 01:26 5341 6

13.04.2016, 01:26
Публикации: 76 / 0
Директор на бюджетно предприятие - второстепенен разпоредител с бюджетни кредити е взел решение да съкрати щатна бройка " Главен счетоводител " и да сключи договор с външна фирма ..Колеги, според Вас това възможно ли е?.. Какво се случва със СФУК и системата на двойния подпис?..
#1 | 13.04.2016, 15:52
Публикации: 4400 / 737
Аз също считам, че ако не невъзможно, то е неудобно и неразумно бюджетното счетоводство да се води от външна фирма, но нямам спомен да съм чел в пряк текс (като за директори)  за забрана.

От друга страна, в нашата община (не знам как е в другите) ежегодно се издава заповед на кмета, в която са определени второстеренните разпоредители* - ръководители и счетоводители - поименно, както и заместниците им при отсъствие. Те имат право да подписват платежните и т.н. В този смисъл, кой от счетоводната къща би бил разпоредителя?

* Всъщност, в момента не мога да проверя дали е вписано точно разпоредители, или просто лица, които подписват (поне по отношение на счетоводителите).
#2 | 14.04.2016, 19:55
Публикации: 76 / 0
Странно решение от страна на Директора , продиктувано от факта , че няма друг вариант да се отърве от неудобен счетоводител..Ще загуби субсидията , полагаща се за бройката..Ще му е по-трудно извършването на разходи , защото се сещате , че външната фирма няма да го посещава няколко пъти на ден в кабинета му за подписи по текуща документация..и най-важното - че тази външна фирма би имала достъп до информация , която би могла да използва недобросъвестно..В крайна сметка се оказва , че Директора няма как  и от кого да бъде контролиран при вземането на подобни решения..
#3 | 14.04.2016, 21:56
Публикации: 962 / 103
Имайте предвид, че счетоводителят може да заведе съдебно дело за незаконно уволнение и да го възстановят на работа и всичките тия врътки да нямат особен смисъл.
#4 | 18.04.2016, 22:53
Публикации: 76 / 0
" Врътките " са точно защото на 01.03.2016 год. съда ме възстановява на заемата длъжност " Главен счетоводител " ..За периода от 2013 год. - 2016 год. съм възстановявана 4 пъти..Сега Директора е решил да съкрати бройката с единствената цел да не ме възстанови на работа..Случайно да имате идея как мога да го предотвратя?..
#5 | 19.04.2016, 09:33
Публикации: 1187 / 228
Ами какво да ви каже човек - подобни безобразия могат да се случат само  в едно бюджетно учреждение. То бива, бива експерименти, анемични опити за довеждане на нещо до успешен край, съпътстващи разходи за всички тези спазми, който на директора са му през някъде, защото троши чужди пари...
#6 | 19.04.2016, 14:52
Публикации: 76 / 0
На 09.07.2013 год. го назначиха за Директор..На следващия ден поиска да напусна по взаимно съгласие..аз отказах..Към момента всички разходи за адвокатски хонорари, държавни такси , обезщетения и осигурителни вноски ми се изплащат , НО с бюджетни средства..Дали в частна фирма би си го позволил?!..Ако Кмета , който го назначава , разпореди да бъдат възстановени безпричинно изхарчените пари нямаше да прави опит след опит да ме уволни..и така вече 3 години..Още една и му изтича мандата..НО и бройката " Главен счетоводител " ще е съкратена..Логиката на настоящия Директор е : " Да му мисли следващия!"..
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група