Декларация "данък уикенд"?????

08.02.2016, 09:30 10965 9

08.02.2016, 09:30
Публикации: 30 / 1
Здравейте
Да питам - някой подал ли е вече декларация за лично ползване на активи и като как би трябвало да изглежда? Пък и фирми, които нямат дейност в момента и са декларирали прекъсване, какво се случва...пак ли декларация???....и срока 14 февруари ли остава или има нещо ново по въпроса? Уж щяха да провеждат някакви срещи работодатели и експерти през този уикенд? :blush:
 
#1 | 08.02.2016, 09:36
Публикации: 17 / 2
Съвсем се обърках. Подадох си справката декларация по ДДС за м.01.2016 по старият образец. Някаква специална допълнителна декларация ли трябва да подавам  за активите, тъй като нямам такива, които се ползват за лични нужди?
#2 | 08.02.2016, 09:38
Публикации: 1703 / 207
#3 | 08.02.2016, 19:58
Публикации: 308 / 9
Съвсем се обърках. Подадох си справката декларация по ДДС за м.01.2016 по старият образец. Някаква специална допълнителна декларация ли трябва да подавам  за активите, тъй като нямам такива, които се ползват за лични нужди?
И аз съм съвсем объркана.За каква друга декларация става въпрос.То беше проект в края на 2015,но отпадна.Сега ДДС-декларация по старо му.Но Вие като подадохте декларацията,как отразихте в дневниците съотношението за лично и фирмено ползване на активите?Е,това не ми е ясно.
#4 | 09.02.2016, 09:04
Публикации: 1223 / 70
Аз подадох СД по ЗДДС по старому . Нищо никъде не съм декларирала. Обясних на собствениците на фирмите за какво става дума и какви ще са евентуалните последици, ако не се декларира нищо. Казаха ми нищо да не декларирам-"Евентуално при ревизии, тогава ще му мислим". Коя съм аз, че своеволно да им определям кой какво ползва за лични нужди.
#5 | 09.02.2016, 09:42
Публикации: 825 / 178
Аз подадох СД по ЗДДС по старому . Нищо никъде не съм декларирала. Обясних на собствениците на фирмите за какво става дума и какви ще са евентуалните последици, ако не се декларира нищо. Казаха ми нищо да не декларирам-"Евентуално при ревизии, тогава ще му мислим". Коя съм аз, че своеволно да им определям кой какво ползва за лични нужди.

И аз така. Защото и на мен така ми отговарят фирмаджиите.  :smile1:
Дано, дано бъдат послушани от управляващите работодателските,  счетоводните и други организации за да се намери оптимален вариант между достоверност, практичност и необременяване с бумажтина, заради един данък с малък относителен дял в приходите на страната.
#6 | 09.02.2016, 09:45
Публикации: 4354 / 714
Те собствениците хубаво казват, ама още по-хубаво е да го напишат.
#8 | 09.02.2016, 15:20
Публикации: 17 / 2
Аз засега ще се въздържа да декларирам нещото, наречено лично ползване. Смятам, че всички активи на дружеството се използват за работа и да декларирам лична употреба само заради принципа ми се струва неприемливо. А изказванията, че ако не декларираме данък уикенд, значи всички активи са за лична употреба, ми се струват не само неприемливи, а и противозаконни
#9 | 10.02.2016, 12:31
Публикации: 308 / 9
А срокът остава ли 14.02.2016 г. или ще е удължен с 1 месец,както прочетох в публикацията от "КАПИТАЛ". И аз няма да декларирам въпросният данък "Уйкенд", но ако после умните глави не признаят частта за фирмени нужди,а изцяло за лични,какво правим тогава.Естествено счетоводителя ще е виновен.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група