Трудова книжка

06.02.2014, 11:37 6540 6

06.02.2014, 11:37
Публикации: 11 / 0
Здравейте! Какво трябва да направя, ако при назначаване лицето не си е носило трудовата книжка и ми е обещало да я донесе на другият ден и вече доста време ми казва, че я е забравило у дома. Аз съм си го назначила с всичките му документи, както е реда, но единствено не съм попълнила трудовата книжка. Как да задължа лицето да я донесе? И има ли някакъв документ, с който да удостоверя, че аз съм я поискала, но то не я е дало? Знам, че въпросите са малко глупави, но досега не бях имала подобен случай. Грешката си е при мен, че му се доверих, че ще си я донесе на следващият ден, след като подписа трудовият си договор. Аз си мисля просто да го накарам да си подпише една молба, че лицето си е загубило книжката по негова вина и да му издам нова. Но така пък ще има глоба за него, но това е единственото, което ми хрумва. Ако някой може нека да помогне с мнение.
#1 | 06.02.2014, 11:39
Публикации: 5497 / 371
Аз си мисля просто да го накарам да си подпише една молба, че лицето си е загубило книжката по негова вина и да му издам нова.

Точно това не правете!

Когато си я донесе, тогава ще я попълните! Единствено трябва да се притеснявате, да не на ТД другаде
#2 | 06.02.2014, 11:44
Публикации: 11 / 0
Точно това ме притеснява. Макар, че при постъпването им давам да подписват една декларация, че не работят на трудов договор при друг работодател. И той се е подписал, че не работи, но не знам дали това изобщо ще ми върши работа при една евентуална проверка от Инспекцията по труда.
#3 | 06.02.2014, 11:48
Публикации: 5497 / 371
За какво се притеснявате от ИТ? За тях няма нарушение
Ако работи на основен договор другате, ще трябва да коригирате основание на ТД, у-ние, Д1 и 6..........
Това трябва да Ви притеснява
#4 | 06.02.2014, 11:54
Публикации: 11 / 0
Тъй като съм ходила на доста проверки в ИТ и винаги гледаха дали е попълнена трудовата книжка при постъпване и дали е върната на лицето. Много държаха на тези 2 неща. От тази гледна точка ми е притеснението. Явно ще оставя нещата така, както са си, пък ако се наложи ще му мисля. Но пък , ако утре реши това лице да напуска или пък да му прекрати Управителя договора къде ще му впиша назначението и т.н. Мога единствено да дам УП, ако лицето не си даде трудовата книжка. Може би в този случай ще трябва да му я изискам с писмо с обратна разписка, за да я попълним и ако то не я донесе тогава да си е на негова отговорност. Не знам, но досега винаги съм си попълвала трудовата книжка навреме и сега за първи път пропуснах да го направя и се замислих как е редно да постъпя.
#5 | 06.02.2014, 11:57
Публикации: 5497 / 371
При напускане, ако не си даде ТК, нищо няма да му издавате. Когати си представи ТК, тогава ще я оформите
#6 | 06.02.2014, 12:16
Публикации: 1202 / 120
Проблем според мен е само, ако сте му начислили % клас на (доверие) без да е представил документи. Иначе си го пускате с 0% клас и когато си донесе документи за такъв - пускате заповед от датата на представяне. При първоначално постъпване на работа лицето няма ТК и му я дарява работодателя. При нас например се свика общо събрание и се взе решение книжките да стоят в трудовите досиета и да излизат от там само при поискване като се оставя документ, че книжката е в лицето. Новопостъпилите се уведомяват и подписват декларация за това книжката да е при нас - аргумента им бе, че вкъщи вероятността да се изгуби ТК е доста по-голям. Днес освобождавам лекарка която е донесла при постъпване ТК от старият формуляр и с изчерпани редове за вписване на стаж. Уведомена е да си закупи ТК и да я предостави, но не го е направила - направи го днес - не мога да се чувствам виновен за чуждо неизпълнено задължение. В случай че ми вменят вина ще обжалвам до край!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група