Фирма ООД в ликвидация

02.01.2014, 14:05 8890 7

02.01.2014, 14:05
Публикации: 1223 / 70
Здравейте и Честита Нова годива на всички с пожелание за много здраве и късмет и всеки да има достатъчно и разбира се платена работа!
Сега да попитам тези,които са по наясно със следното:Фирма ООД е в ликвидация от 24.10.2013г.Каква  годишна декларация ще трябва да се подаде за 2013г.? Днес случайно ровейки за друго в ТР разбрах,че са обявили ликвидация.От 5г. им подавам нулево ДДС и нулева ГДД ,а дори не са счели за необходимо да ме уведомят за това.В сайта на НАП не виждам да е дерегестрирана по ЗДДС,явно пак ще трябва да подам нулево ДДС за м.12.2014г.До кога ще трябва да се подава ДДС декларацията-докато я обявят за заличена в ТР ли?
#1 | 02.01.2014, 14:16
Публикации: 6403 / 1129
Най-добре се свържете с управителя и питайте имате ли някакъв ангажимент към фирмата.
За да се обяви в ликвидация, очевидно са представили и баланс към 24.10.2013г.
Ако ликвидацията не е приключила в края на отчетния период, се изготвя финансов отчет, съгласно приложенията в СС 13 и приложение съгласно СС 1, в което се оповестяват сумите на задълженията кьм кредиторите, които са получили и не са получили вземанията си през отчетния период.
#2 | 02.01.2014, 14:29
Публикации: 1223 / 70
Фирмата няма никаква дейност от 5г.През м.10 ми се обадиха от НАП ,че за тази фирма е подадено искане по чл.77.Обади ли се на мен,защото са видели,че подавам декларациите и там има моя телефон.Документите са у мен и никой не ги е искал.Тогава от НАП искаха разни документи и справки-баланс ,справките ,които се правят при ревизии,но всички бяха нулеви,защото както казах няма дейност.Дори не знаех кой е подал искането.Мямам никаква връзка с тези хора.Явно са отишли до НАП и са си взели удостоверениението,мислех,че ще ме потърсят за ведомости ,но не го направиха.Сега се чудя изобщо да правя ли нещо или като ги глобят,поради неподадена СДДДС,ще се сетят и ще ме потърсят.Аз не  че се натискам,но не знам дали съм отговорна за нещо след като имам безсрочно пълномощно за подадване на декларации.
#3 | 02.01.2014, 16:34
Публикации: 6403 / 1129
Според мен, безсрочното пълномощно за подаване на СД по ЗДДС не поражда ангажимент. Такъв съществува само по силата на някакъв вид облигационно правоотношение - догвор, например.
А как се убеждавате, че трябва да подадете нулева СД за даден месец? Така, както е подадено искане по чл. 77 без знанието Ви, така може и да е осъществена някаква сделка...
На Ваше място при тази ситуация не бих подавала каквито и да било справки и декларации, защото няма гаранция, че ще са достоверни. След като нямате връзка със собствениците, от къде сте сигурни, че не извършват дейност?
#4 | 02.01.2014, 17:13
Публикации: 1223 / 70
Ами бяхме се разбрали,че ако случайно вземат че извършат някоя дейност,макар че ме увериха че изобщо няма да работят,ще ме уведомят.до преди две години се чувахме по моб.телефон от време на време и после заминаха в чужбина и този телефон се оказа закрит.Ще се опитам да издиря някои техни познати,но е много безотговорно от тяхна страна.
#5 | 02.01.2014, 18:37
Публикации: 260 / 61
Вие в какви отношения сте с тази фирма? Облигационни, Трудово-правни? Според мен е редно да си погледнете договора и клаузите в него ако фирмата възложител ги нарушава, прекратете договора а документите им върнете с  приемо-предавателен протокол, след заплащане на извършените до момента на прекратяване от вас услуги.
#6 | 02.01.2014, 20:16
Публикации: 1223 / 70
Благодаря на всички за отговорите и отделеното внимание.Четох чл.107  т.4 от ЗДДС-прекратяване на предприятието.Какво се има в предвид под "прекратяване"-подаването на Б6 или самото заличаване на придприятието от ТР?
#7 | 02.01.2014, 22:22
Публикации: 4364 / 719
Да оставим плащането на страна, не е въпроса до парите, но доколкото разбирам питащата няма никакво право или задължение да се "грижи" за тази фирма, нещо повече, някой ден може да се окаже, че е направила нещо или е подала нещо без да е трябвало, без да е упълномощена и т.н. Тези документи, които НАП искат трябва да се подписват и аз не бих се подписал под нищо. Разбирам, че може да са познати хора, но първо те трябва да се погрижат за фирмата си. И кой се подписва за ръководител?!?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група