Неплатен отпуск

02.10.2015, 18:36 4002 5

02.10.2015, 18:36
Публикации: 2 / 0
Здравейте имам кратък въпрос може ли работодателя да ме пусне в неплатен отпуск при положение че имам неизползван платен годишен отпуск още от миналата година ?
#1 | 02.10.2015, 22:33
Публикации: 9297 / 1557
Може. Достатъчно е: 1.  Вие да пожелаете и 2. Работодателят да се съгласи. И трябва да са в този ред
#2 | 03.10.2015, 17:39
Публикации: 2 / 0
При положение че имам толкова платен отпуск едва ли ще изявавам желание за неплатен при това цял месец....друг е въпросът че повечето работодатели не те питат дали искаш...Друг въпрос : правилно ли тълкувам промените за платения отпуск при които ако до първите 6 мес.на тази година не съм използвала платения отпуск за миналата година , с 14 дневно предизвестие към работодателя мога да го ползвам без да ми бъде отказано ?
#3 | 13.10.2015, 09:50
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Бих искал да попитам какви са условията за ползване на 1 година неплатен отпуск и по-точно:
През тази една година как се заплащат осигуровките?
На работата, на която отивам, граждански договор ли подписвам или трудов?
Може ли да се удължи отпуска с още една година?

Благодаря.
#4 | 13.10.2015, 09:54
Публикации: 6668 / 658
Условията са - подавате заявление за ползване на неплатен отпуск и шефа разрешава ползването му.
През една календарна година само 30 работни дни се зачитат за трудов стаж.
Дължат се само здравни осигуровки, които се плащат през фирмата, а Вие с ПКО (приходен касов ордер) внасяте парите в касата на фирмата - ежемесечно по 16.80 лв.
Ако ще работите в друга фирма, защо просто не прекратите трудовия си договор в първата фирма?
#5 | 13.10.2015, 09:56
Публикации: 9297 / 1557
Условията са две - вие да пожелаете /писмено!/ и работодателя да се съгласи /писмено!/
През периода на неплатения се внасят само здравни осигуровки по 16,80 лв на месец. /ако догодина не вдигнат прага :)/ Сумата се внася от работодателя, но се удържа от Вас. Ако по време на неплатения работите нещо друго и там Ви вназят здравни, то информирате работодателя си /писмено!/ и той не Ви внася никакви осигуровки.
А какъв договор ще подпишете на работата, където отивате - зависи от работата. Може дае граждански, може трудов... Ако е трудов - уведомете новия работодател, че имате основен ТД.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група