ФОРМА 76

13.12.2013, 11:33 49863 29

13.12.2013, 11:33
Публикации: 214 / 5
 :wave:
Моят нов шеф! (да живей! да се свети името му и прочие  :laugh:)
реши, че няма проблем да работим събота и неделя, а да почиваме в други два дни от седмицата, и да си останем на 5-дневна работна седмица! Без да въдеждаме извънреден труд или сумарно изчисляване на раб.време!
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq1.asp
Според мен, не трябва да променям форма 76 - пак си отразявам понеделник-петък като работни, събота-неделя като почивни...
Но дали е така, кой ще ми каже!? :hmmm:
Къде да прочета норматив, който да ме ориентира какво да правя при новата ситуация!
Предварително благодаря за дадените идеи и насоки!
 :bow:
#1 | 13.12.2013, 12:18
Публикации: 379 / 33
Форма 76 си я даваш както работите - със съботи и недели.
Само че за да нямате СИРВ трябва да са спазени междудневните и междуседмични почивки. И замисълът му едва ли е сполучлив. (линкът не се отваря, освен ако повредата не е при мен)
#2 | 13.12.2013, 12:32
Публикации: 214 / 5
Права си! Линкът не се отваря! Ще пробвам пак да ви копна отговора на МТСП...
НО!
Ние не въвеждаме нито СИРВ, нито променяме 5-дневната раб.седмица в 6 или 7-дневна за конкретния служител. Идеята МУ е институцията да мине на 7-дневна раб.седмица!
Въпросът ми е дали, ако в ПВТР, със съгласието на синдикатите, с лична декларация на служителя и прочие, той е "избрал" (!) да работи събота и неделя, а да почива във вторник и сряда (приемрно), аз във Форма 76 - кои дни да му водя присъствени и неприсъствени. Като, уточнявам, че това щяло да се променя месец за месец....
#3 | 13.12.2013, 12:39
Публикации: 214 / 5
Понеже не намирам начин да ви копна линка към селекцията си в секция "въпроси и отговори" на МТСП, ето съдържанието му:

Въпрос: Има ли право учител да се откаже от правото си по чл. 153 ал. 1 изр. 1 КТ на два последователни почивни дни седмична почивка, ако прецени, че това му е неизгодно и да избере 2 непоследователни дена? В такъв случай, ако работодателят и синдикатът са съгласни с този отказ, то как следва да се оформи законово седмичната почивка на учителя?   Дата на задаване на въпроса:26.11.2013 г. 21:19:01
Отговор: Съгласно чл. 153, ал. 1 от Кодекса на труда при петдневна работна седмица работникът или служителят има право на седмична почивка в размер на два последователни дни, от които единият е по начало в неделя. В тези случаи на работника или служителя се осигурява най-малко 48 часа непрекъсната седмична почивка. Тази разпоредба установява правото на непрекъсната седмична 48-часова почивка в размер на два последователни дни. Регламентирано е, че единият от тези дни е по начало в неделя, но това е предвидена в закона възможност и най-често срещана с оглед на организацията на работа на повечето работодатели. Считаме, че е възможна и такава организация на работното време, при която се полага труд и в събота и неделя. В този случай е възможно почивката да се ползва и в други два дни от седмицата, но задължително следва да се спазва изискването те да са последователни и продължителността да е най-малко 48 часа без прекъсване. Организацията на труда се установява в Правилника за вътрешния трудов ред, който се издава от работодателя (чл. 181 от Кодекса на труда). Според ал. 2 на чл. 181, работодателят издава правилника за вътрешния трудов ред, след като проведе предварителни консултации с представителите на синдикалните организации в предприятието и с представителите на работниците и служителите по чл. 7, ал. 2. МВ/
#4 | 13.12.2013, 15:02
Публикации: 214 / 5
Да си побутна сама темата .... :blush:
Явно въпросът ми ви се струва страшно тъп и неуместен.
Сигурна съм, че водите форма 76 някъде все още. Или, е доста ретро ...
Норматив, който казва как се води? ... за да стигна до извод как да подходя при формата в гореизложената ситуация ... :(
#5 | 13.12.2013, 15:18
Публикации: 4365 / 719
>>"...Считаме, че е възможна и такава организация на работното време, при която се полага труд и в събота и неделя..."

Бих предположил, че тази възможна организация е именно СИРВ.

Офтопик: Горният отговор за работното време на учител е малко... Този учител ще ходи на училище в събота и неделя ли?!?

#6 | 13.12.2013, 15:23
Публикации: 11932 / 2174
Аз също мисля, че удачната форма в този случай е СИРВ. Така графикът ще се изготвя с оглед реалната работа на всеки нает работник и служител като се спазва изискването за необходимата почивка и брой работни часове месечно.Не може да се работи събота и неделя без това да е заложено в график и съпроводено с необходимата заповед за СИРВ . По този начин няма да има извънреден труд, но труд по време на празнични дни  ще има - имам пред вид официалните празници , а не съботите и неделите .  :smile1:
#7 | 13.12.2013, 15:54
Публикации: 214 / 5
Колкото четох за СИРВ - струва ми се голяма тъпотия, простете за израза! ( а и лекичко изтръпвам като си помисля, че може да пиша, бриша и смятам подобни графици. Всъщност, учителите така или иначе си правят графици ежемесечно. И, независимо, че си разпределят часовете ... както си искат в 5-те дни от седмицата, са си на 8-часови договори и форма 76 я водя 5 дни по 8 часа. Досега.)
А и в случая ние не искаме да покриваме някакъв непрекъсваем произв. процес. Те (учителите) пак ще си работят 5 дни по 8 часа и ще почиват два последователни дни. Така че все си мисля (поне засега!) да не споменавам СИРВ ...
А работа в събота и неделя на учител не е оффтопик, ако говорим за междуучилищно звено, което "работи" в свободното време на учениците и ги "занимава" най-общо казано, когато не са на уч-ще.
Ако не въвеждаме СИРВ, дали да им водя пак формата, както досега, или, да пиша по 8 часа в събота-неделя за конкр.служител, а с "Н" (почивен и празничен ден) да му отбелязвам вторник и сряда (примерно). Цялата ми форма 76 ще стане "манджа с грозде" - на всеки "Н"-то ще му е ....  ;D вече си се смея сама на себе си.........
#8 | 13.12.2013, 16:03
Публикации: 11932 / 2174
Според мене работата в събота и неделя без СИРВ няма как да стане. Ако работят в събота и неделя и нямате СИРВ ще трябва да начислявате за работа в събота и неделя 75 % .
#9 | 13.12.2013, 16:17
Публикации: 214 / 5
Мдаааа.... А води ли се и как се води форма 76 при СИРВ :blink: :(
#10 | 13.12.2013, 16:55
Публикации: 11932 / 2174
Води се, трябва да имате график и присъствена форма .Как се води ? Ами отразявате присъствието на всеки работник за всеки работен ден. :smile1:
#11 | 13.12.2013, 17:00
Публикации: 379 / 33
Ние нямаме СИРВ, но се касае за 4 часа в събота, които се компенсират с идването понеделник следобяд на работа. Графици имаме. Форма 76 правя като имаме проверка от ИТ.

И да го пита човек от какъв зор да работите събота и неделя?!
#12 | 13.12.2013, 17:01
Публикации: 11932 / 2174
Това е заради идеята май ИНСТИТУЦИЯТА да е нон стоп на работна вълна .  :smile1:
#13 | 13.12.2013, 17:05
Публикации: 214 / 5
delphine
 :ok:
"Ами отразявате присъствието на всеки работник за всеки работен ден."
Как не се бях сетила!
Шегувам се! Благодаря ти, че ... не си говоря сама!
А, иначе - да! Идеята е ИНСТИТУЦИЯТА да е топ ъф дъ топ ъф дъ топ! И всички да сме ентусиазирани!!!
Ще формулирам всичко и ще го опиша за юристите, на които плащаме абонамент за юр.консултиране. Как при чл. 153, ал. 1 от Кодекса на труда, онзи отговор от МТСП и без да плащаме 75% за работа в почивни и празнични дни, без да въвеждаме СИРВ, да работиМ в събота и неделя, а да не работим във вторник и сряда.......
Лека вечери на двете ви с Ками! :give_rose:
#14 | 13.12.2013, 17:06
Публикации: 11932 / 2174
 JiD,

честно казано не знаех какво точно искаш да питаш , а иначе въобще не се съмнявам , че ти е ясно какво се пише в присъствената форма.  :laugh: То неприятното е, че на счетито ще се падне честта да "облече" в подходяща форма идеята на шефа. Да е жив и здрав !   :smile1:

Хубава вечер и на тебе !  :give_rose:
#15 | 13.12.2013, 18:56
Публикации: 4365 / 719
JiD, не знам доколко тези въпроси и отговори на сайта на МТСП са меродавни пред проверяващите от ИТ. Ако искаш да имаш сигурно и написано черно на бяло, с което да опонирате на евентуален проблем с ИТ пишете писмо, ще ви отговорят до около месец, с подпис и печат. Пишете с конкретен въпрос и предложете вашето мнение "...ние считаме че няма проблем...", така обикновено отговорът не е общ, а споменават дали мислете правилно или не.

Нямам кой знае колко богата практика, но досега не съм чул практически и сигурен вариант да работиш събота и неделя, а да почиваш вторник и сряда, без да е въведен СИРВ. Но кой знае...
#16 | 16.12.2013, 11:23
Публикации: 214 / 5
Четейки и обсъждайки, стигнах до извода, че няма как да са ни на СИРВ учителите защото те са на ненормирано работно време. Освен това нямат ангажимент по 8 часа да са си на раб.място, а си идват само за часовете. Независимо, че си имат по 8-часови ТД и във Форма 76 ги водя на 8ч. (или, съответно на 4ч.) Така сме им разписали ТД -
"4. За работно време 8.00 ч., съобразно чл.136 от КТ във връзка с чл.3 от Раздел 2 на  Наредба № 5/14.05.2002 г. "
Взимат си норматива от 720 уч. часа за уч. година и сами си правят графици на часовете как да ги вземат.
Сега измислихме, да си пишат графиците, директора да ги утвърждава месец за месец и това да си има статут на ДС по досиетата. Там да си упоменават САМИ, че почивните им дни (последователни) са различни от събота и неделя. Т.е., те са си го решили така, те са си ги разпределили така ангажиментите. И, аз във формата в упоменатите ОТ ТЯХ два посл. дни да си им пиша "Н"-та ...  :(
Дали не отиваме към плащане за работа в почивен ден, обаче.... :hmmm:
Благодаря на включилите се!
 :bow:
Ще пиша и до ИТ (... и до арменския поп, за всеки случай! че имаме и арменци учители.... :wink1:)
#17 | 16.12.2013, 11:31
Публикации: 4365 / 719
Не знам... не ми се вижда много сигурна работата сами да си определят почивните дни, без да е приложено СИРВ. Но може да греша.
А за 8-часовото присъствие - имам спомен от едно писмо на МОН от преди време, че все пак работният им ден е 8 часа и той включва не само часовете в клас.
А защо така се дърпате от СИРВ? Директорът де? Вие така и така правите същото.
#18 | 16.12.2013, 11:54
Публикации: 214 / 5
По определение СИРВ не може да се въведе за длъжности, за които е въведено ненормирано работно време.
#19 | 16.12.2013, 12:19
Публикации: 11932 / 2174
 :wave:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група