Трудов договор за работа на смени

08.12.2013, 17:42 7426 4

08.12.2013, 17:42
Публикации: 79 / 0
Здравейте,

Искам да ви помоля да ми дадете информация по следният за мен казус.
След няколко дни назначаваме в компания пет служители, които ще работят денонощно на смени.
Въпросът ми е техните ТД трябва ли да се регистрират в ГИТ и какви документите се изисква да разпишат?


Благодаря!
#1 | 08.12.2013, 20:56
Публикации: 4366 / 719
В ГИТ не знам, но трябва да се подаде уведомление в НАП. По въпроса разбирам, че не сте се погижили да намерите счетоводител или кантора? Това може да излезе скъпо.
#2 | 09.12.2013, 11:54
Публикации: 2966 / 392
Ще ме извинявате, но това не е казус, а тотална липса на елементарни познания :)
#3 | 18.04.2014, 19:42
Публикации: 79 / 0
Ще ме извинявате, но това не е казус, а тотална липса на елементарни познания :)


Би било редно ако имаш коментар по въпроса да го изкажеш, а не да оценяваш кой и какви познания има.
#4 | 19.04.2014, 02:24
Публикации: 261 / 41
назначете си ги нормално, пуснете една заповед, че съответният отдел/длъжности минават на сумирано работно време с израняване на 1 месец и месечно им правите графици. Трябва просто да се съобразявате с ограниченията на продължителността на смяната (максимум 12 часа) и осигуряването на минимум 36 часа непрекъсната почивка. Ако има извънреден труд, той вече се отчита един път годишно пред ГИТ. Има и ограничения относно извънредният и нощен труд от някой категории служители (майки с деца до 6г и т.н.), които трябва да изразят писмено съгласие за полагането на извънредет и/или нощен труд, това е описано в наредбата за работното време и почивките.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група