Еднократна помощ за майки студентки

24.07.2014, 13:17 146273 173

#40 | 24.07.2014, 13:17
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Има ли значение в какъв университет уча - държавен или частен и дали съм прекъсвала?
Хубав ден!
#41 | 24.07.2014, 16:59
Публикации: 186 / 19
Здравейте,
Според мен няма значение дали университета е държавен или частен.
Важното е в удостоверението от университета да е записано, че сте записан редовен студент към датата на подаване на молба-декларацията
За повече информация може да разгледаш този сайт или да изчакаш някой по-знаещ да пише:
http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/student/
#42 | 28.07.2014, 10:56
Публикации: 2 / 0
Здравейте и от мен ,моят проблем е свързан с Агенция Социално Подпомагане,понеже приема в университета в който искам да запиша магистратура започва от 15 септември а термина ми е края на август,от агенцията ми казаха че нямам право да получа помощта,тъи като към момента на раждането няма да съм записана като студентка редовно обучение.а аз доколкото разбрах имам право сле
д раждането на детето в 6 месечен срок да се запиша и в същия този срок да подам документите за помощта.та въпросът ми е - имат ли право да не ми приемат документите?благодаря
#43 | 28.07.2014, 11:00
Публикации: 5497 / 371
Към датата на раждане Вие не отговаряте на условията т.е. не сте студент.
Тогава за какво записване говорите?
#44 | 28.07.2014, 11:23
Публикации: 2 / 0
Благодаря за отговора
#45 | 28.07.2014, 15:28
Публикации: 1 / 0
Благодаря за отговора

Цитат от сайта по- горе:

"Еднократна парична помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение – 2880 лв.

Отпуска се когато майката (осиновителка) е студентка, учеща в редовна форма на обучение. Правото за получаване на еднократната помощ възниква от датата на раждане на детето и/или от датата на записване в редовна форма на обучение на майката.

Помоща може да бъде поискана в срок до навършване на една година на детето, като изплащането и започва от месеца на подаване на молбата."
#46 | 28.07.2014, 15:47
Публикации: 3145 / 253
Цитат от сайта по- горе:

"Еднократна парична помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение – 2880 лв.

Отпуска се когато майката (осиновителка) е студентка, учеща в редовна форма на обучение. Правото за получаване на еднократната помощ възниква от датата на раждане на детето и/или от датата на записване в редовна форма на обучение на майката.

Помоща може да бъде поискана в срок до навършване на една година на детето, като изплащането и започва от месеца на подаване на молбата."

Това отдавна е променено. Няма помощ за майки, които са записани редовни студенти след раждането на детето и срока за подаване на документите е 6м от датата на раждане на детето.
#47 | 30.07.2014, 15:51
Публикации: 5 / 0
Здравейте,мили мами!Имам едно въпросче,ако някой има отг мн ще съм му благодарна.Така ситуацията е следната.Студентка съм редовно обучение.Термина ми е на 07.09.2014г. Учебната година започва на 15.09,но проблема е там,че живот и здраве като се роди бебо смятам да прекъсна за 1 година.Въпроса ми е ,ще мога ли да се възползвам от тази еднократна помощ или не?
#48 | 30.07.2014, 16:25
Публикации: 5497 / 371
Здравейте,мили мами!Имам едно въпросче,ако някой има отг мн ще съм му благодарна.Така ситуацията е следната.Студентка съм редовно обучение.Термина ми е на 07.09.2014г. Учебната година започва на 15.09,но проблема е там,че живот и здраве като се роди бебо смятам да прекъсна за 1 година.Въпроса ми е ,ще мога ли да се възползвам от тази еднократна помощ или не?

Видяхте ли по-горния отговор?
#49 | 31.07.2014, 12:08
Публикации: 5 / 0
За това,че ако на датата на раждане си студент ,се отпуска тази сума?Нали така? :blush:
#50 | 31.07.2014, 13:05
Публикации: 5497 / 371
За това,че ако на датата на раждане си студент ,се отпуска тази сума?Нали така? :blush:

Да
#51 | 31.07.2014, 15:20
Публикации: 5 / 0
Защото,бях питала в друг сайт и там ми бяха казали,че нямало да стане,защото ще прекъсна преди одобрението на документите ми от Социалните.
#52 | 13.08.2014, 09:00
Публикации: 1 / 0
Здравейте,искам да попитам в какъв срок се изплащат парите?
#53 | 16.08.2014, 14:22
Публикации: 1 / 0
Здравейте,искам да Ви попитам дали е от значение дали си работещ? Аз уча в университет в който се ходи през почивните дни, но се води редовно.
Благодаря!
#54 | 19.08.2014, 09:43
Публикации: 106 / 0
Здравейте! Искам да попитам за следното нещо, което ме притеснява, след като родя, живот и здраве през януари, ще кандидатствам за тази помощ, но след това има възможност да замина за 1г. в др. държава. Естествено планирам да си завършва образованието, но дали няма да ми направят проблем за помощта, която са ми дали.
#55 | 19.08.2014, 09:52
Публикации: 3145 / 253
Здравейте,искам да Ви попитам дали е от значение дали си работещ? Аз уча в университет в който се ходи през почивните дни, но се води редовно.
Благодаря!

Ако сте работещ нямате право на обезщетението за майки студентки
Здравейте! Искам да попитам за следното нещо, което ме притеснява, след като родя, живот и здраве през януари, ще кандидатствам за тази помощ, но след това има възможност да замина за 1г. в др. държава. Естествено планирам да си завършва образованието, но дали няма да ми направят проблем за помощта, която са ми дали.

Това могат да ти отговорят само от социалните
#56 | 19.08.2014, 09:55
Публикации: 6668 / 658
В Социални грижи едва ли има назначен човек, който да извършва последващ контрол - например дали след плащане на помощта учите, дали сте скъсана на изпит, дали сте завършили. Според мен трябва да отговаряте на условията към датата на подаване на необходимите документи.
#57 | 20.08.2014, 15:51
Публикации: 3 / 0
Ако сте работещ нямате право на обезщетението за майки студентки


Мисля, че подвеждате потребителите. Работата няма нищо общо със еднократната помощ за майки студентки. Никъде не пише, че майката трябва да е безработна, за да кандидатства за тази помощ. Моя приятелка преди няколко месеца взе еднократната помощ, а е на трудов договор.
#58 | 20.08.2014, 16:03
Публикации: 2 / 1
Аз също я взех преди година, еднократна че бях студентка 2440лв. и 650 лв за второ дете, бях на работа по трудов договор. :wink1:
#59 | 20.08.2014, 17:19
Публикации: 3 / 0
Мисля, че подвеждате потребителите. Работата няма нищо общо със еднократната помощ за майки студентки. Никъде не пише, че майката трябва да е безработна, за да кандидатства за тази помощ. Моя приятелка преди няколко месеца взе еднократната помощ, а е на трудов договор.

И мен този въпрос живо ме вълнува, къде може да се направи справка за актуалното състояние на закона? Интересува ме дали има такова ограничение към момента да не си на трудов договор и също така дали доходите имат някакво значение /бях останала с впечатление, че тези неща не се вземат предвид, и четох мнения на майки, които са вземали вече помощта, въпреки трудовите си договори, но нещо се обърках от последните постове/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група