Трудова Книжка Проблем

11.07.2013, 15:06 23629 32

#20 | 11.07.2013, 15:06
Публикации: 1166 / 86
ЕДва ли е толкова сложно с това къде се намира книжката.  :wink1:

Предполагам, че всичко е изготвено - и заповед, и книжка. Най-много да трябва да я подпише собственикът.
Мен ме притеснява друго - ако pipsi1 има поне 9 месеца стаж във фирмата би имала право и на обезщетение за безработица.
 pipsi1 , кога са ви прекратили договора?

Под "сложно" нямах предвид къде се намира книжката, а самата ситуация.
#21 | 11.07.2013, 15:15
Публикации: 379 / 33
Под "сложно" нямах предвид къде се намира книжката, а самата ситуация.

Ситуацията - да, неприятна е!
Тя засега си издирва книжката, но после може да се окаже здравно неосигурена напр. - ако са я прекратили март, да кажем. 
Да ни пази Господ от такива работодатели!
#22 | 12.07.2013, 10:05
Публикации: 1202 / 120
Здравейте!
Както се вижда лицето има проблем с първата си месторабота. На практика първият работодател на всеки работник е длъжен да издаде ТК за собствена сметка, а продълженията са върху бланка закупена от работника. Имам съмнения при тези данни, че работодателя хабер си няма от това и е договорирал с външна фирма да води не само счетоводството, а и ЧР т.е. трудовото досие е най вероятно водено и се намира в счетоводната фирма. Проблемите в договорните им отношения не могат да се отразят на работника и е в пълното си право да получи ако не ТК /щото е задължение на работодателя/ то поне служебна лебежка от счетоводната фирма с техен подпис и печат, с които да направи постъпка пред ИТ за издаване на препис от ТК т.к. единствено те са в това правомощие. Тогава ще получи ТК със заверен от ТИ стаж. Обикновено те дават формуляр за такова удостоверение.
#23 | 12.07.2013, 10:18
Публикации: 1202 / 120
http://www.gli.government.bg/page.php?c=66

това е линк към страницата на ИТ с формулярите по процедурите - има и за издаване на нова ТК.
#24 | 12.07.2013, 10:21
Публикации: 5497 / 371
Така е, Премиер, но това прил.2 трябва да се попълни от работодателя.
В конкретния случай питащата не знае /физически/ от кой да си търси ТК.
Намирайки верния човек :) ще си получи и ТК
#25 | 12.07.2013, 12:07
Публикации: 1202 / 120
Така е и поради тази причина предложих да си вземе сл. бележка от счетоводната фирма за обработени данни по личната си партида /осигурителен период и доход/ от тях като базов документ и да убеди ИТ, че документа носи достатъчно данни за стаж и е извадка от ведомостите, както и че самият работодател е неоткриваем - да си го търсят те като институция.
#26 | 12.07.2013, 12:11
Публикации: 5497 / 371
В по-предни постове е писала, че в разговор с работодателя, той е предложил да подпише и подпечата ТК, стига да е попълнена. Та опираме до това да намери счет. кантора и да си вземе ТК
#27 | 12.07.2013, 14:15
Публикации: 214 / 5
 :good:
Та опираме до това да намери счет. кантора и да си вземе ТК
#28 | 13.07.2013, 15:09
Публикации: 12 / 0
Има и случаи в които работника иска да е в досието му за да не се загуби. Ако лицето иска им даваме декларация, че са съгласни книжката да стои в нас.

Нямам подписвана такава декларация :(

ЕДва ли е толкова сложно с това къде се намира книжката.  :wink1:

Предполагам, че всичко е изготвено - и заповед, и книжка. Най-много да трябва да я подпише собственикът.
Мен ме притеснява друго - ако pipsi1 има поне 9 месеца стаж във фирмата би имала право и на обезщетение за безработица.
 pipsi1 , кога са ви прекратили договора?

Книжката не е изготвена, обясни ми се, че документите били изхвърлени, не били при тях, не знам си какво. Имам стаж от 2 години в тази фирма.

Ситуацията - да, неприятна е!
Тя засега си издирва книжката, но после може да се окаже здравно неосигурена напр. - ако са я прекратили март, да кажем. 
Да ни пази Господ от такива работодатели!

Осигуровките здравните, си ги заплатих сама вече.
#29 | 13.07.2013, 15:11
Публикации: 12 / 0
Понеже от понеделник съм на работа, има ли как да отида при някой счетоводител, да му дам бележката от НАП, която съдържа информация откога докога съм била на работа, за да я попълни коректно, да ходя и до собственика да я подпише и подпечата и да си реша проблема. В понеделник ми искат документите, а няма как да се явя без трудовата книжка.
#30 | 13.07.2013, 15:16
Публикации: 12 / 0
Готова съм да си платя на някой счетоводител, ако е от Варна, да ми подготви и оправи тези документи, ако е възможно да се направи по този начин, за да имам готова трудова книжка до понеделник на обяд
#31 | 13.07.2013, 15:25
Публикации: 6403 / 1129
Директно се свържете със счетоводител от Варна.
Тук може и да не прочете за проблема Ви.
Предоставям линк с координати на няколко счетоводни кантори.

http://schetovoditelivarna.blogspot.com/
#32 | 13.07.2013, 16:38
Публикации: 12 / 0
Благодаря :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група