Автор Тема: Публикуване на ГФО в ТР на фирма без дейност през 2012 г  (Прочетена 1825 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ROT

• Регистриран
  • Публикации: 23
  • Рейтинг: 0
Здравейте  приятели ,
имам следното питане : ООД пред отчетната 2012 год. не е извършвало дейност но по закон би следвало да подава заявление Г2 в ТР.  Какво трябва да подава - Баланс в който да  запише данните само от предходната 2011 год.  или  ?  и какво още . Просто не съм наясно с тези неща. Предварително Ви благодаря . Успешен ден.   

Неактивен Pandata

• Регистриран
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 5
Здравейте,
И фирмите без дейност подават отчети в ТР. Стойностите в отчетите /Баланс, ОПР, ОСК, ОПП и счетоводна политика / за 2012г ще бъдат нули, предходната 2011г каквато е била. В баланса със сигурност ще има цифри свързани с капитала, печалбите и загубите от минали години, разчетите т. е със сигурност в оборотната ведомост имате салда, които трябва да фигурират в отчетите. Също така бих искала да попитам какви отчети сте подали в НСИ?Цифрите от тях трябва да отговорят на отчетите за ТР.

Неактивен ROT

• Регистриран
  • Публикации: 23
В  НСИ съм подала само Декларация Приложение 12  че  през отчетната  2012 год. ООД не е било активно.
От отговора Ви разбирам, че в баланса трябва да фигурират данни само за предходната 2011 година- така ли е .

Неактивен Pandata

• Регистриран

Неактивен Kaktus15

• Регистриран
  • Публикации: 129
  • Рейтинг: 6
В баланса ще си посочите и салдата за 2012 г. Няма как да са изчезнали - да ги има в 2001 и да липсват в 2012. поне капитала :)

Неактивен cdh

• Регистриран
  • Публикации: 40
Здравейте, колеги използвам темата за да попитам някой има ли проблеми при публикуване на ГФО в търговския регистър. Опитвам вече цяла седмица и стигам до прикачване на ГФО и след много мислене на компа ме изхвърля като грешка при свързване. Моля, ако някой е имал същия проблем да сподели как се е справил
Благодаря.

Неактивен Pandata

• Регистриран
Два съвета:
1/ Качвайте отчети в ТР в извън работно време - системата е претоварена
2/Вижте размера на файла - има ограничения. Намалете резолюцията при сканиране.

Неактивен create

• Старши потребител
  • Публикации: 1135
  • Рейтинг: 113
След сканиране намалям още резолюцията чрез Microsoft Office Picture Manager, през Resize.

Неактивен cdh

• Регистриран
  • Публикации: 40

Следете ни във Facebook

Последни теми

Майчинство 2014 от neserioznata
Вчера в 20:48

Доход от рента от Nikoleta1
Април 18, 2014, 12:37

приложение 6 образец 2061 от neli.i
Април 18, 2014, 12:05

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.