Автор Тема: Декл. по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО - отново  (Прочетена 1367 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен geni_p

• Регистриран
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0
Отново за декл. по чл. 55.. Наемодател ни е ФЛ.
Подадена е в срок, с ел. подпис от името на фирмата. Одържаният данък е внесен по ЕГН на лицето, но към кой офис на НАП в Сф. трябва да се внесе? По адрес по ЛК на наемодателя или по адрес на регистрация на фирмата (където всъщност е отишла декларацията). И тъй, като съм оплескала нещо, защото парите са отишли в друг офис на НАП, при мен висят като дължими... И как да оправя тази глупост, която съм сътворила  :blush:

Активен irenabrili

• Почетен член
  • Публикации: 3721
  • Рейтинг: 306
  • Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят. Бъртранд Ръсел
Принципно се внася по адреса на фирмата, удържала данъка.
Ако сте го внесли в друг НАП, напишете искане да си преведат сумата където и е мястото. :smile1:

Неактивен BorisovaCv

• Регистриран
  • Публикации: 25
  • Рейтинг: 5
Само да допълня - удържания данък не се превежда по ЕГН на наемодателя, а по Булстат на фирмата и съответно в НАП по регистрация на фирмата.

Неактивен geni_p

• Регистриран
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0

Неактивен svetlakercheva

• Редовен потребител
  • Публикации: 731
  • Рейтинг: 38
  • Когато се изкачваш по стълбата - поздравявай, защото когато слизаш срещаш същите хора!
И аз да допълня /от опит/, ако наистина е внесен по ЕГН на лицето - връщане назад НЯМА.

Следете ни във Facebook

Последни теми

Последни новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.