Помогнете ми - доходи от наем, изплатени на чужденци

22.04.2013, 13:55 5157 1

22.04.2013, 13:55
Публикации: 8 / 0
Здравейте, имам нужда от помощ-декември месец 2012 начисляваме доходи от наем на чуждестранни ФЛ, съответно начисляваме и 10% оконч. данък. Сега, април 2013г.  изплащаме тези доходи,както и плащаме и начисленият данък, кажете ми моля ви, каква декларация трябва да подадем и в какви срокове.Много благодаря предварително.
#1 | 24.04.2013, 19:39
Публикации: 2027 / 254
Здравейте, имам нужда от помощ-декември месец 2012 начисляваме доходи от наем на чуждестранни ФЛ, съответно начисляваме и 10% оконч. данък. Сега, април 2013г.  изплащаме тези доходи,както и плащаме и начисленият данък, кажете ми моля ви, каква декларация трябва да подадем и в какви срокове.Много благодаря предварително.
Здравейте, имам нужда от помощ-декември месец 2012 начисляваме доходи от наем на чуждестранни ФЛ, съответно начисляваме и 10% оконч. данък. Сега, април 2013г.  изплащаме тези доходи,както и плащаме и начисленият данък, кажете ми моля ви, каква декларация трябва да подадем и в какви срокове.Много благодаря предварително.
Декларация по чл.55 ЗДДФЛ:
РЕД 2. Окончателен данък по чл. 37 и 38 от ЗДДФЛ с изключение на данъка, посочен в т. 3 и 4

Кои данъци се посочват на р. 2? - дължимите окончателни данъци в полза на чуждестранни физически лица по реда на чл. 37, ал. 1, т. 1 – 9 и чл. 8, ал. 11 от ЗДДФЛ;

Кога възниква задължение за посочване на суми по р. 2?
•при облагане с окончателни данъци на:
 
-          чуждестранни физически лица за доходи, посочени в чл. 37, ал. 1 , т. 1 – 9 от ЗДДФЛ и чл. 8, ал. 11 от ЗДДФЛ (чл. 37, ал. 2 от ЗДДФЛ); - водещ е моментът на начисляването на дохода в счетоводството на предприятието, а не датата на фактическо придобиване на дохода от получателя, т.е. моментът на изплащане на дохода е без значение.До края на месеца следващ тримесечието, през което е възникнало задължението за удържане на данък следва да подадете Декларацията по чл.55 ЗДДФЛ. Следва да се има предвид, че доколкото става въпрос за облагане с окончателни данъци, задължението за деклариране се отнася за всяко тримесечие, вкл. и четвъртото, за което внасянето на данъка и декларирането му става до 31. 01. на следващата година.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група