Външно лице управител в ЕООД на какъв договор

01.04.2013, 20:28 4347 2

01.04.2013, 20:28
rossita77
Имам нужда от съвет - собственик и настоящ управител на ЕООД по силата на учредителния акт на ЕООД-то, иска да назначи друго лице за управител при заплата 1000 лв. Въпорсът ми е според вас кой е по-добре - да се сключи ДУК или да го назначи на трудов договор. Бих искала да сравня + и - и на двете...
#1 | 02.04.2013, 09:05
Публикации: 9297 / 1557
Според мен по-добре на ДУ. Някак е по-изчистено. При ТД трябва да има работодател и не съм много сигурна как ще се тълкуват нещата, ако собственика на ЕООД не изпълнява управленска дейност /не се осигурява и т.н./
Относно приликите и разликите:
1. За осигуровки, данъци, ползване на болнични и признаване на разходите за заплати - и ТД и ДУ са съвсем еднакви.
2. При ТД могат да се ползват някои "привилегии", произтичащи от КТ - платен и неплатен отпуск, спазване на работно време, начисляване на процент за трудов стаж и професионален опит, някои обезщетения и т.н. При ДУ някои от тези неща могат да се догооврят. Различното е, че при ДУ няма работно време . Не зная това дали е + или -, но ако от ИТ заварят управителя на работното място след работно време, няма да търсят отчитане на извънреден труд :)
3. При ТД  има и много отговорности - трудова дисциплина, дисциплинарна отговорност, имуществена отговорност... , но нищо не пречи и в ДУ да се регламентира отговорността на управителя.
На практика няма голяма разлика между ТД с длъжност Управител и ДУ.
#2 | 02.04.2013, 10:10
rossita77
Според мен по-добре на ДУ. Някак е по-изчистено. При ТД трябва да има работодател и не съм много сигурна как ще се тълкуват нещата, ако собственика на ЕООД не изпълнява управленска дейност /не се осигурява и т.н./
Относно приликите и разликите:
1. За осигуровки, данъци, ползване на болнични и признаване на разходите за заплати - и ТД и ДУ са съвсем еднакви.
2. При ТД могат да се ползват някои "привилегии", произтичащи от КТ - платен и неплатен отпуск, спазване на работно време, начисляване на процент за трудов стаж и професионален опит, някои обезщетения и т.н. При ДУ някои от тези неща могат да се догооврят. Различното е, че при ДУ няма работно време . Не зная това дали е + или -, но ако от ИТ заварят управителя на работното място след работно време, няма да търсят отчитане на извънреден труд :)
3. При ТД  има и много отговорности - трудова дисциплина, дисциплинарна отговорност, имуществена отговорност... , но нищо не пречи и в ДУ да се регламентира отговорността на управителя.
На практика няма голяма разлика между ТД с длъжност Управител и ДУ.
Благодаря, помогнахте ми :) Порових се още и мисля, че ДУК е наистна по-добрия вариант.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група