Възстановяване от съд

08.02.2013, 16:35 21447 40

08.02.2013, 16:35
Публикации: 64 / 0
Лице, което е съкратено преди година вече е възстановено със съдебно решение. Месец след освобождаването , му е изплатено обезщетение по чл.222, ал.1. Подадена е Декларация 1 с код за вид осигурен 27. Сега за целия период на незаконното уволнение работодателят дължи осигуровки и трябва да подаде Д1. Въпросът ми е: за месеца след уволнението, който се дублира с месеца на обезщетението по чл.222. Отново ли да внасяме осигуровки? Да си ги прихванем ли ? Да подам ли Декларация 1 за този месец с код на осигурен 18, след като съм подала вече с код 27? Мога ли с код корекция да сменя кодовете за вид осигурен?
#1 | 08.02.2013, 16:41
Публикации: 5497 / 371
С код корекция „К" не се коригират данните в т. 2, 3, 4, 5 (т. 5.1 и 5.2) и 12.
12. Вид осигурен - попълва се в две позиции код, както следва

Ще трябва да заличите с код 27 и да подадете редовна Д1 с код 18
#2 | 18.02.2013, 11:42
Публикации: 2 / 0
Имам същия случай и се интересувам какво да правя с платените осигуровки- трябва да си ги поискам от НАП или бихме могли да ги приспаднем?
#3 | 19.02.2013, 21:57
Публикации: 64 / 0
Аз смятам да ги прихвана. Но не съм сигурна че е така.
#4 | 27.02.2013, 10:22
Публикации: 3145 / 253
Лице, което е съкратено преди година вече е възстановено със съдебно решение. Месец след освобождаването , му е изплатено обезщетение по чл.222, ал.1. Подадена е Декларация 1 с код за вид осигурен 27. Сега за целия период на незаконното уволнение работодателят дължи осигуровки и трябва да подаде Д1. Въпросът ми е: за месеца след уволнението, който се дублира с месеца на обезщетението по чл.222. Отново ли да внасяме осигуровки? Да си ги прихванем ли ? Да подам ли Декларация 1 за този месец с код на осигурен 18, след като съм подала вече с код 27? Мога ли с код корекция да сменя кодовете за вид осигурен?

Не можете нищо да прехващате на своя глава. Внасяте осигуровките, които се полагат за трудов договор, а тези които сте ги внесли преди за обезщетението, трябва да напишете писмо до НАП и да искате да Ви ги прехвърлят за този месец или за следващия.
#5 | 17.05.2015, 21:07
Публикации: 76 / 0
При възстановяването на работника от съда при незаконно уволнение какво заявление се подава до работодателя..?  Задавам този въпрос , защото след 2-годишни дела съда ме възстановява и адвокатката ми каза , че трябва да се явя лично при работодателя с попълнено заявление / като не ми уточни какво точно /..Също така ме увери , че обикновенно ако лицето не си подаде молба за напускане по взаимно желание , до няколко дни намират начин и го уволняват дисциплинарно..отново..С поделете отит и информация , моля..
#6 | 18.05.2015, 09:50
Публикации: 2966 / 392
Според мен заявлението да е свободен текст, цитирайте номера на съдебното решение и сложете едно копие. Впишете от коя дата смятате да започнете работа и се явете тогава в началото на работния ден.
Колкото за другото - съмнявам се някой да може да ви каже каквото и да било. Няма такова правило и условие по принцип.
#7 | 18.05.2015, 10:53
Публикации: 1166 / 86
Ето нещо по темата:
http://www.segabg.com/article.php?id=194549
#8 | 18.05.2015, 22:35
Публикации: 76 / 0
Много Ви благодаря!..Остава да ми дадете и практически съвети как да избегна последващото бързо уволнение..
#9 | 19.05.2015, 09:25
Публикации: 2966 / 392
Не правете нарушения, които могат да доведат до дисциплинарно наказание - уволнение.
Оттам нататък едва ли някой може да ви даде валиден съвет.
#10 | 21.05.2015, 23:06
Публикации: 76 / 0
Хе-хе..добре казано..за 25 год. стаж нямам 0,01 лв. акт или глоба..но с назначаването на новия Директор се оказа, че съм некачествен счетоводител..На 07.10.2013 год. получих искане за даване на писмени обяснения защо не съм се явила на работа на 25.07.2013 год..написах си обясненията, че това е неистина..но няколко дни по-късно получих дисциплинарно наказание "забележка"...Заведох дело, защото считах,че истината ще се докаже в съда..НО Директора представи протокол , подписан от 2-ма свидетели , че не съм се явила на работа..Помолих колегите ми да ми станат свидетели , но заявиха , че искат да си запазят работата..Адвоката ми поиска съда да вземе записа от охранителните камери..Съда отказа..Подписаните във въпросния протокол казаха,че на въпросната дата не са ме видели / като имате предвид, че офисите ни са на различни етажи /..и съда потвърди дисциплинарното наказание..а аз платих разноските по делото..Така , че..два подписа вършат идеална работа..
#11 | 03.03.2016, 22:34
Публикации: 76 / 0
          Бях възстановена, след което отново бях уволнена ,защото нямах точна специалност вписана в щатно разписание..Обжалвах.. Отново спечелих на всички инстанции, тъй-като притежавам изискваната магистърска степен по икономика и 20г. тредов стаж като " Главен счетоводител " , 14 от които в тази организация.. Предстои ми отново явяване пред работодателя, който своевременно е направил конкурс и назначил 2 жени - Главен счетоводител и Касиер-счетоводител. Въпросите ми са :
      1. И двете ли трябва да бъдат освободени  за да се счита,че съм допусната до работа , /тъй-като по щат бройката бе само една и съвместявах функциите и на касиер/?
      2. Щатното разписание възстановява ли се във вида преди датата на уволнението ми?
    Опитах се да получа еднозначни отговори в Общината и в ИТ , но ударих на камък..само мънкане и препращане от стая в стая..Това, което сама чета и анализирам , е че..В деня на явяванета ми ,за да започна работа работодателя е длъжен да възстанови старото щатно разписание..т.е двете лица трябва да бъдат незабавно освободени и обезщетени по надлежния ред..Въпреки това Ви моля за инфо.и мнения, за да не сгреша неволно.. 
#12 | 04.03.2016, 13:34
Публикации: 30 / 2
          Бях възстановена, след което отново бях уволнена ,защото нямах точна специалност вписана в щатно разписание..Обжалвах.. Отново спечелих на всички инстанции, тъй-като притежавам изискваната магистърска степен по икономика и 20г. тредов стаж като " Главен счетоводител " , 14 от които в тази организация.. Предстои ми отново явяване пред работодателя, който своевременно е направил конкурс и назначил 2 жени - Главен счетоводител и Касиер-счетоводител. Въпросите ми са :
      1. И двете ли трябва да бъдат освободени  за да се счита,че съм допусната до работа , /тъй-като по щат бройката бе само една и съвместявах функциите и на касиер/?
      2. Щатното разписание възстановява ли се във вида преди датата на уволнението ми?
    Опитах се да получа еднозначни отговори в Общината и в ИТ , но ударих на камък..само мънкане и препращане от стая в стая..Това, което сама чета и анализирам , е че..В деня на явяванета ми ,за да започна работа работодателя е длъжен да възстанови старото щатно разписание..т.е двете лица трябва да бъдат незабавно освободени и обезщетени по надлежния ред..Въпреки това Ви моля за инфо.и мнения, за да не сгреша неволно..
Здравейте,
Преди да се опитам да Ви отговоря не разбирам нещо.
Какво значи,че сте работила като Главен счетоводител и касиер-счетоводител- без точна специалност в Щатното разписание/цитат/.Фирмата няма ли щатно разписание.Какво значи заемайки тези длъжности-ДА НЯМА ТОЧНА СПЕЦИАЛНОСТ  В ЩАТНОТО РАЗПИСАНИЕ.
#13 | 04.03.2016, 13:35
Публикации: 30 / 2
Здравейте,
Преди да се опитам да Ви отговоря не разбирам нещо.
Какво значи,че сте работила като Главен счетоводител и касиер-счетоводител- без точна специалност в Щатното разписание/цитат/.Фирмата няма ли щатно разписание.Какво значи заемайки тези длъжности-ДА НЯМА ТОЧНА СПЕЦИАЛНОСТ  В ЩАТНОТО РАЗПИСАНИЕ.
04.03.2016
#14 | 06.03.2016, 13:27
Публикации: 76 / 0
Говорим за бюджетно предприятие, където има щатно разписание , в което е упоменато изискването за неоходима степен - Магистър - в моя случай..с назначаването на нов Директор в щатното /против всякакви законови изисквания/ , започна да се изписва и изисква и определена от Директора специалност..например за Гл.счетоводител изискването е да притежава сп. " Счетоводство и контрол "
#15 | 06.03.2016, 17:48
Публикации: 30 / 2
казусът намира решение в Закона за счетоводството. Законът не борави с термина "главен счетоводител", там са описани изискванията, при които едно лице може да съставител на финансов отчет - чл 35 ал. 1 т. 1:
Чл. 35. (1) Съставител на финансов отчет може да бъде лице, което отговаря на посочените изисквания за задължителна минимална степен на завършено образование и съответстващ към него професионален стаж, както следва:
1с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол, съответно:
а) при магистърска степен - 2 г.
Това е цитат от ЗС.
Сега,ако по щатно разписание има Длъжности:
1.Главен счетоводител
2.Касиер-счетоводите не би трябвало да махне и двете служителки,въпреки,че Вие сте изпълнявали и двете позиции.
Лощото е ,че пишете за конкурс.ТЕ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ВИНАГИ СИ НАМИРАТ ПРАВОВИ ВРАТИЧКИ ДА ВЪРШАТ КАКВОТО СИ ИСКАТ.
Стискам Ви палци,но един конкурс може да Ви извади извън борда.Директора трябва да спази решението на съда,иначе отговаря по Наказателния кодекс.Но може ,повтарям-че е обявен конкурс и Вие-недаи си боже не отговаряте на изискванията.
Много личен съвет прочетете ЗС-ЧЛ.35 АЛ.1 Т.1-това е всъщност не е за длъжността точно-не се цитира длъжност,а изисквания за изготвяне  на ГФО и т.н.Проверете,разбира се ,ако можете и назначените дали отговарят на изискванията.
Съдът си е свършил работата,сега Вие се борете.Дано не съм песимист.
Ако имате нужда пишете.
#16 | 11.03.2016, 23:59
Публикации: 76 / 0
Запозната съм с написаното от Вас..въпреки това Ви благодаря..Но въпросите ми бяха от съвсем друго естество..Съгласно КТ лицето, което е назначено на моето място се освобождава в деня ми на възстановяване от съда , независимо от проведените конкурси..
#17 | 12.03.2016, 08:46
Публикации: 30 / 2
Запозната съм с написаното от Вас..въпреки това Ви благодаря..Но въпросите ми бяха от съвсем друго естество..Съгласно КТ лицето, което е назначено на моето място се освобождава в деня ми на възстановяване от съда , независимо от проведените конкурси..
Кое лице е освободено в дена на възстановяване от съда-Гл.счетоводител или Касиер счетоводителя.
#18 | 12.03.2016, 15:26
Публикации: 76 / 0
Ами нали това ми е въпроса , кое от лицата ?..Или и двете..Защото съгл. съдебното решение трябва да бъда възстановена на заеманата длъжност преди уволнението / която съвместяваше сегашните две / , в противен случай работодателя носи наказателна отговорност..Ако освободи една от двете ..би означавало , че не съм допусната да упражнявам правото си на труд.. /Макар, че и за мен ще е по-добре да имам колежка вместо да си вземам работа за в  къщи..ме притеснява факта , че след премерно  1 месец може да му хрумне да съкрати бройката и по този начин да се отърве от мен../
#19 | 12.03.2016, 15:51
Публикации: 30 / 2
Скрит текст :
Ами нали това ми е въпроса , кое от лицата ?..Или и двете..Защото съгл. съдебното решение трябва да бъда възстановена на заеманата длъжност преди уволнението / която съвместяваше сегашните две / , в противен случай работодателя носи наказателна отговорност..Ако освободи една от двете ..би означавало , че не съм допусната да упражнявам правото си на труд.. /Макар, че и за мен ще е по-добре да имам колежка вместо да си вземам работа за в  къщи..ме притеснява факта , че след премерно  1 месец може да му хрумне да съкрати бройката и по този начин да се отърве от мен../


От зад напред-ДА СЛЕД 1 МЕСЕЦ МОЖЕ ДА ВИ СЪКРАТИ.Но бихте ли  Написали преди уволнението на КАКВА ДЛЪЖНОСТ СТЕ БИЛА ПО ТРУДОВ ДОГОВОР.
Отговаряте ли на изискването -СЧЕТОВОДСТВО И КОНТРОЛ
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група