Смяна на работодателя по време на майчинство

03.04.2013, 00:27 7037 1

03.04.2013, 00:27
Публикации: 11 / 0
Здравейте, имам нужда от помощ по един казус. Имам майка, която в момента е в болнични след раждане. Можели след като й свършат болничните да бъде уволнена от една фирма и да бъде назначена в друга, където ще работи един ден и ще излезе в майчинство? Разбира се всичко това със съгласието на майката и работодателя. Накратко шефа иска да прехвърли персонала от едната си фирма в другата при същите условия, притесняваме само нещо да не прецакаме момичето с майчинството така. Ще съм благодарна ако споделите опита си.
#1 | 03.04.2013, 07:21
Публикации: 5 / 0
здравей   тъй като искаш да ти кажа кака да процедираш по твоят случай направо ти казвам  щом започне  лицето болнични след раждане  значи че болничният ,който е 45 дни преди раждане е започнал във една фирма и по време на болнични и започнало вече плащане по болничини за бременност и раждане лицето не може да работи и неможе да скл.трудов договор с друга фирма .Може да сключи чак когато детето навърши една годинка или когато и изтече отпуска до 410дни .При мене ситуацията беше много подобна  имам една майка която беше вече на 3ият болн. след като роди детето си и управителят на ЕТ -то почина внезапно и естествено че лицето си продължи да си получава обезщ. докато и изтече молбата -декларацията за ползване на остатъка от 135 до 410дни .и сега като и свърши тази отпуска ще я взема с нов трудов договор защото тогава на сл. ден след смъртта трудовият договор на лицето беше автоматично прекратен от НАП за което лицето разбра много късно -и се наложи да направя нова фирма за друга майка ,която и беше вече изтекла  този вид топуска и трябваше да я назнача в тновата фирма за да си продължи да ползва отпуска за гле. на дете до 2години .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група