Връщане на работа след 2г. майчинство

25.02.2014, 17:51 9970 6

25.02.2014, 17:51
Публикации: 4 / 0
Здравейте! След една седмица ми изтича майчинството и ми казаха, че ще ми увеличат щата като се върна на работа.
1. Мислех да работя една седмица и да си взема цялата платена отпуска която ми се полага, но тогава нямало да ми се начисли отпуската на новия щат. Трябвало да работя един или два месеца. Така ли е?
2.  Другото нещо което ме притеснява, че баща ми работи в същата фирма и ми казват, че ще има конфликт на интереси, защото аз съм експерт маркетинг, а той е експерт - библиотекар. Когато аз излязох по майчинство той беше на друга длъжност. Сега, за да няма конфликт на интереси трябвало да се промени на един от двамата длъжността. Което за мен е пълна глупост, защото едното няма нищо общо с другото /като естество на работа също/.
 3. Трябва ли да подам някаква молба за това, че се връщам на работа? Много Ви моля да ми помогнете, нямам и много време за чакане! Благодаря предварително!
#1 | 25.02.2014, 18:05
Публикации: 9297 / 1557
1. Платения отпуск се изчислява на база предходен месец, през който са отработени поне 10 работни дни.  Така че ще е нужно да отработите поне две седмици от март с новата заплата, за да се надявате на по-висока сума.
2. Това са вътрешнофирмени правила и тук не мога да ги коментирам.
3. След изтичането на майчинството се предполага, че ще се върнете на работа. Ако го направите - не е нужно са подавате молба, заявление или нещо друго. Добре е да се обадите все пак на прекия си ръководител и да го информирате.
#2 | 25.02.2014, 18:12
Публикации: 4 / 0
Благодаря Ви за бързия отговор!!! Сега остава въпросния конфликт на интереси, ако въобще тази ситуация може да се нарече така?
#3 | 25.02.2014, 19:09
Публикации: 3 / 0
Здравейте! Искам да попитам няколко неща :)
1. По време на изпитателен срок излязох в  дълъг болничен, след което и в отпуск по майчинство. Въпросът ми е дали изпитателният срок ще се продължи след като се върна от майчинството?
2.Мисля след като ми изтече майчинството да изляза отново в болничен, може ли да ми кажете на каква база ще се изчисли той,защото във фирмата в която работя отпуската не се плащаше преди,а предполагам и сега
#4 | 25.02.2014, 21:42
Публикации: 9297 / 1557
1. Изпитателния срок включва само отработените дни и се удължава от отпуските и болничните. Най-вероянто ще продължи след майчинството.
2. Би трябвало да е на същата база както майчинството, но не съм сигурна. Това: фирмата в която работя отпуската не се плащаше не го разбрах.
#5 | 25.02.2014, 21:50
Публикации: 4365 / 719
За конфликта на интереси - това понятие не е ли само за определени висши държавни и общински публични длъжности? Не виждам проблем баща и дъщеря да работят в една фирма, още повече длъжностите не изглеждат да са подчинени една а друга.
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135603507
#6 | 25.02.2014, 22:40
Публикации: 3 / 0
1. Изпитателния срок включва само отработените дни и се удължава от отпуските и болничните. Най-вероянто ще продължи след майчинството.
2. Би трябвало да е на същата база както майчинството, но не съм сигурна. Това: фирмата в която работя отпуската не се плащаше не го разбрах.
В смиъл водиш се платен отпуск само на хартия, а пари не получаваш
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група