Грешка в платежно за осигуровки

05.12.2012, 03:36 9146 6

05.12.2012, 03:36
Публикации: 20 / 4
Здравейте, много моля за мнение по следния казус: В платежно за превод към бюджета съм попълнила грешно позиция "Булстат на задълженото лице". Всички останали данни са верни. Превода е направен от банкова сметка на фирмата и съответно е посочена като "Наредител" и "Задължено лице". Объркала съм "само"булстата. От НАП ми казаха, че сега трябвало ние да издирим този булстат на коя фирма е, да ги помолим те да си искат от НАП внесените от нас суми, да ни ги дадат на нас, та ние после пак в НАП... ужас, направо дивотия :'(. Аз съм допуснала грешка, но според мен и те са сгрешили когато са въвеждали платежното с различен булстат.Ще подам молба с копие от платежните. Някой имал ли е подобен случай и как е бил разрешен?
#1 | 05.12.2012, 07:13
Публикации: 6403 / 1129
Не съм имала такъв случай, но Вие явно знаете на коя фирма е, защото човек не маже просто да си измисли грешен БУЛСТАТ. По-лесно ще се разберете с фирмата отколкото с НАП.
#2 | 05.12.2012, 08:55
Публикации: 20 / 4
Благодаря Ви за отговора!  Проблема е, че тази фирма е с  огромни задължения. Нашите суми, "са потънали" в тяхната партида. Иначе да, с НАП трудно ще се разберем...
#3 | 05.12.2012, 09:00
Публикации: 11932 / 2174
Все пак не бих изключила възможността в НАП това плащане да е " висящо " и неотразено по ничия партида поради несъвпадението на името на фирмата и посочения ЕИК. Проверете на място и може да се окаже , че проблемът не е голям. Успех !
#4 | 05.12.2012, 11:01
Публикации: 155 / 4
Ние имахме такъв случай и с молба в която обяснявате каква е грешката ,копие от платежните ,даже направихме копие от банково извлечение да се види коя фирма превежда парите и ни го коригираха. Написахме че е допусната техническа грешка.Пробвайте и успех!
#5 | 05.12.2012, 18:05
Публикации: 20 / 4
Ходих днес до НАП с такава молба, като преди това посетих за всеки случай и "шефа" на НАП да каже може или не може...Положението е отчайващо. Не можело да се оправи. Трябвало отново да се внесат осигуровките с лихвите. А парите саа отишли като погасено задължение на другата фирма, която и хабер си няма в момента за това. Да им имам логиката. Аз съм сгрешила, ама след мен съответно и банката и тези от НАП при разнасянето. След 2 седмици ще проверя каква е резолюцията на молбата ми. Благодаря на отговорилите./много съм притеснена, защото може аз да възстановям тези щети заради моя грешка...дано на никой не му се случва това нещо.../
#6 | 05.12.2012, 18:07
Публикации: 11932 / 2174
Интересно при име и ЕИК на различни фирми за задължено лице как са избрали да разнесат на ЕИК-а, а не на името.......Пожелавам ви да отстоите правото си, а не да приберат поредните грешни пари ....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група