Ет пререгистрация

04.07.2013, 12:20 4519 4

04.07.2013, 12:20
Публикации: 27 / 1
Здравейте ,сега шефа ми казва ..а бе имам там едно ЕТ което от 10 години не работи и то по него няма нищо само един магазин  :blink: и сега този магазин  искаме да го даваме под наем виж там да оправим нещата ...
както разбрах в последствие това ЕТ не е пререгистрирано ,та молбата ми към вас е да ми дадете съвет от къде трябва да започна да разрешавам този проблем
 
#1 | 04.07.2013, 12:42
Публикации: 6403 / 1129
Документът за собственост на магазина на чие име е?
#2 | 04.07.2013, 12:46
Публикации: 27 / 1
на ЕТ аз лично не съм в час изобщо за тази фирма но това казва начлството и  за това се интересувам след като не е пререгистрирана тази фирма какво става с този имот
#3 | 04.07.2013, 14:48
Публикации: 927 / 28
все пак кой е плащал данъци и плащани ли са за този обект през този период , ако не са тук се появяват едни задължения ,които трябва да се обслужат и предполагам физическото лице собственик на ЕТ ще може да продаде защото след ,като едноличният търговец няма как вече да осъществява стопанска дейност.
все пак не смятам,че моето мнение е достатъчно компетентно нека и други колеги изкажат становище 
#4 | 06.07.2013, 09:22
Публикации: 6403 / 1129
на ЕТ аз лично не съм в час изобщо за тази фирма но това казва начлството и  за това се интересувам след като не е пререгистрирана тази фирма какво става с този имот
Хайде да помислим заедно :smile1:
Какво става с нечий имот когато той умре? Преминава към наследниците му.
Как умира за правния мир ЕТ? Чрез заличаването му в АВ и подаване на уведомление по чл. 71, ал. 1 от ДОПК в НАП.
Едноличният търговец (ЕТ), за разлика от останалите търговци, не е юридическо лице (ЮЛ), а физическо лице (ФЛ). В този смисъл ликвидацията на ЕТ не води до прекратяване на правосубектност, а единствено до отпадане на онази  правосубектност, която е възникнала за ФЛ с регистрирането му като ЕТ.
Изводът е, че Вашият шеф може да си отдава имота в качеството си на ФЛ - собственик, какъвто се явява спрямо цитирания имот след прекратяването на ЕТ-то.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група