Ежедневен инструктаж за охрава

27.11.2012, 15:58 11755 9

27.11.2012, 15:58
Публикации: 402 / 18
Здравейте колеги,
Искам да попитам, знае ли някой къде мога да прочета повече за ежедневния инструктаж освен в Наредбата за обученията и инструктажите по ЗБУТ. Интересува ме пазачите въоръжена и невъоръжена охрана, трябва ли да им се провежда ежедневен инструктаж?
В Наредбата пише: Задължителен е ежедневния инструктаж на работещи в подземни, минни и геологопроучвателни обекти; в кариери; в добива на нефт и газ; в превозите в железопътния транспорт; в производството и употребата на взривни материали; в международните автомобилни превози; в автомобилните превози на опасни товари по шосе; при работа с опасни химически вещества и препарати; при производство и леене на метали; при строителни и монтажни работи.
Това обаче не отговаря конкренто на моя въпрос.
Моля за помощ от по-опитните от мен. Ще Ви бъда много благодарна.   :hmmm::hmmm:
#1 | 27.11.2012, 16:20
Публикации: 402 / 18
Моля да ме извините за правописната грека в заглавието... :blush:
#2 | 27.11.2012, 16:33
Laleva65
ДВ, бр. 102 от 22.12.2009 г., в сила от 1.01.2010 г., попр., бр. 4 от 15.01.2010 г.
#3 | 27.11.2012, 16:54
Публикации: 402 / 18
НАРЕДБА № РД-07-2 от 16.12.2009 г. за условията и реда за провеждането на периодично обучение и инструктаж на работниците и служителите по правилата за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд

ИЗЧЕТАХ Я ВЕЧЕ, НО НЕ ДАВА ОТГОВОР НА МОЯ ВЪПРОС... :blink:
#4 | 27.11.2012, 17:54
Laleva65
Раздел III
Инструктаж по безопасност и здраве при работа
Чл. 10. (1) Инструктажът по безопасност и здраве при работа има за цел да даде на работниците и служителите практически указания за безопасно изпълнение на трудовата дейност, както и да ги запознае с конкретните условия на работа.
(2) Инструктажът по безопасност и здраве при работа се провежда:
1. при постъпване на работа;
2. при преместване на друга работа или промяна на работата;
3. при въвеждане на ново или при промяна на работно оборудване и технология;
4. периодично за поддържане и допълване на знанията на работещите по безопасност и здраве при работа.
(3) Инструктажите по безопасност и здраве при работа са:
1. начален;
2. на работното място;
3. периодичен;
4. ежедневен;
5. извънреден.
#5 | 27.11.2012, 18:42
Публикации: 4367 / 719
Сигурно греша, защото от това, което си цитирала отговорът ми се вижда ясен:

Задължителен е ежедневния инструктаж на:
- работещи в подземни минни и геологопроучвателни обекти - охраната попада ли тук? - Не.
- в кариери - охраната попада ли тук? - Не.
- в добива на нефт и газ - охраната попада ли тук? - Не.
- в превозите в железопътния транспорт - охраната попада ли тук? - Не.
- в производството и употребата на взривни материали - охраната попада ли тук? - Не.
- в международните автомобилни превози - охраната попада ли тук? - Не.
- в автомобилните превози на опасни товари по шосе - охраната попада ли тук? - Не.
- при работа с опасни химически вещества и препарати - охраната попада ли тук? - Не.
- при производство и леене на метали - охраната попада ли тук? - Не.
- при строителни и монтажни работи - охраната попада ли тук? - Не.
:)
#6 | 28.11.2012, 09:08
Публикации: 402 / 18
Бобо, благодаря за изчерпателния и подробен отговор. Вече споменах, че наредбата съм я изчела. Има обаче колеги, които твърдят, че за въоръжената охрана задължително трябва да има ежедневен инструктаж, нищо че не е посочено в наредбата. Заради служебвото оръжие с което боравят.
И аз мисля по същия начин като теб, но се притеснявам при евентуална проверка от ИТ да не ми създадат проблем. Затова искам да намеря и друга информация по въпроса, освен Наредбата... :thumbup:
#7 | 28.11.2012, 10:37
Публикации: 90 / 14
За оръжието и дежурството  сме водили тетрадка -дневник  : сдал : ... приел : ..... !
А книга за ежедневен инструктаж попълвахме до първата проверка от ИТ , защото не я искат въобще !
#8 | 28.11.2012, 10:57
Публикации: 1202 / 120
Вижте тук:   http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135479817     - конкретно чл. 24, ал.(1), т.2 с препратката към чл. 5  :thumbup:

Прикачам налични програми за инструктаж (с общ характер - давам ви тестото, а Вие си решете мекички или гевречета...  :wink1: )
#9 | 28.11.2012, 11:52
Публикации: 402 / 18
Много благодаря premier7008, това ми е убягнало. Значи си остават ежедневните инструктажи. Жалко, тойно се надявах да се премахнат.
Благодаря още веднъж на всички... :yes3:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група