Имам ли право на обезщететения за безработица, след като работих в Кипър 6 мес.?

27.11.2012, 16:28 4178 1

27.11.2012, 16:28
Публикации: 1 / 0
Здравейте!Мога ли да се обърна към вас за консултация?На бюрото по труда се записах на 14.11.2011г с право на обезщетение за безработица-12 месеца.На 20.04 2012г заминах за Кипър с предложение за сезонна работа в хотел от моя приятелка.Преди да замина   представителите на "РУСО" в родното ми градче ме посъветваха да направя пълномощно на доверено лице,което да им предостави заповед за назначение от мое име от местоработата.Назначиха ме от 01.05.2012 до 31.10.2012 в кухнята на хотел "Golden cost"-гр. Паралимни.В бюрото по труда датата ми за подпис беше-23.05.2012 г.Заповедта ми за назначение ми я връчиха на 21.05 и аз веднага я пратих по факс в БГ с уверение,че оригинала ще им го предоставя по-късно.Заради това,че не съм спазила срока-7 работни дни от започване на нова работа ме наказват без право на борса 6 месеца и карат доверения ми човек да попълни декларация,че се отказвам от обезщетение за безработица.След завръщането ми в България се оказва,че трябва да съм работела 9 месеца за да получавам минималната ставка-7,20 на ден за 4 месеца.Това правилно ли е?Очаквам да ми изпратят от Каноникеса в Кипър пакет с документи(не зная точно какви),там попълних Е 104 и Е 301.Дано поне ми признаят 6 месеца за трудов стаж.А за колко месеца трябва да внеса здравните осигуровки?Проверих,че са -16,80 лв. на месец,но не ми стана ясно за месеците в Кипър трябва ли да ги внеса!?
#1 | 27.11.2012, 19:37
Публикации: 3145 / 253
Първо - в този раздел не се задават въпроси от този род
Явно ТД не е постъпил на време в НОИ и за това ви правят отказ за останалото време.
За здравната осигуровка ще трябва да я внесете в размера и за времето на престой в Кипър, ако сте били на работа и назначени от фирма, която няма седалище в България.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група