Пенсиониране Сол - справка от регистъра на осиг.лица 22А

28.05.2020, 16:33 1681 1

28.05.2020, 16:33
Публикации: 187 / 5
Здравейте! Искам да попитам нещо. Подадохме документи за пенсиониране на управителя - едноличен търговец. Самоосигуряващо се лице е. Днес получихме писмо по пощата да подадем някаква служебна бележка, с която да потвърдим стажа и дохода от 01.01.2015 до 21.05.2020г. Приложение пише - справка от регистъра на осигурените лица 22А.  Предполагам, че периода е от 2015г. , защото от тогава не сме заверявали осиг. книжка ,понеже нали вече не е задължително. И във връзка с това са ми двата въпроса. Първият е  служебната бележка от НОИ ли се взема?/Питах една колежка и тя каза там в НОИ има образец и там се попълва/ И втория въпрос е Каква е тази  справка от регистъра на осигурените лица 22А? Не я намерих никъде. Или тя е с ПИК код на човека?
Благодаря много на всички , включили се по темата
#1 | 31.05.2020, 06:50
Публикации: 187 / 5
Здравейте, колеги! Много голямо объркване е станало с нашето писмо. Ние не сме го изчели цялото от до. То не било за нас, а за някакъв друг човек от НОИ, който да издаде справката от регистъра на осигурените лица. До лицето, което ще се пенсионипа се изпраща копие от писмото. Т.с. е уведомително писмо. Но трябваше да отидем до НОИ да питаме за да разберем. Аз видях, че пише копие и отдолу пишеше, че документа се издава по служебен път, но понеже друг човек ми каза, че имало такава бележка и аз се обърках вече. НО определено обръщението в писмото не сме го прочели. Но и изобщо не сме предполагали, че НОИ изпраща уведомителни писма , какво прави, без да иска да се носят документи. Никога не бихме предположили такова нещо. Извинявам се на вас ,че открих темата. Дано поне да послужи - ако някой получи подобно писмо да знае какво е.
Благодаря за вниманието!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група