Нужен ми е съвет за доказване на стаж с ІІ категория от 1980 г.

22.06.2011, 11:09 9688 3

22.06.2011, 11:09
Публикации: 1202 / 120
Колеги, моля ако някой вече се е сблъсквал с подобен проблем да сподели дали и как го е преодолял.
Случая е следния: Шофьор 51-ви набор навършва през 2014 г. 57 г. възраст и има 18 г. 09 м. 25 д. стаж общо по ДАП-овете.
13г.09м.23д. е описан в градския транспорт на автобус от вътре градската мрежа (това добре), но 5г.00м.02д. е в „Товарни превози”. Там постъпва веднага след казармата и е започнал на малък камион, но веднага след придобиване на необходимата категория се качва на "тежък" (над 12 т.) камион и има на него 00г.11м.12д.  При поискване обаче на УП-3 със заверка на категорията, сегашната архиварка казва, че при нея са само ведомостите и там за всичките тия 5 г. пише само "Шофьор" и тя не може да удостовери на какъв камион е бил (т.е. ІІ кат. труд). Няма запазени заповеди, досиета и каквито и да било други д-ти. Видно е, че до 2014 г. следва да заработи допълнителен стаж от ІІ-ра категория труд, то едно е да гониш 3 месеца, което може и по 2-риТД през отпуските да направиш и съвсем друго 1 година и 2 месеца.
Въпроса е: Може ли да се базираме на % ос. вноска или нещо друго (който каквото се пресети нека сподели) за да докажем че стажа е от ІІ-ра категория труд. Предварително благодаря (както и от името на :to_become_senile:)!
#1 | 23.06.2011, 10:01
Публикации: 3145 / 253
А дали можете да докажете % осигуровка с платежните, след като не се пазят и заповедите?
#2 | 23.06.2011, 14:28
Публикации: 1202 / 120
А дали можете да докажете % осигуровка с платежните, след като не се пазят и заповедите?

Базата, както и големият дял от стажа ІІ-ра кат. труд ще ги вземем от все още съществуващото като самостоятелно обособено предприятие "АТП" - там няма проблем. Проблема е в тия "Тежкотоварни превози",  които по него време са били 6 - 7 обединени в 1 ДАП и сега един Бог ама и той не знае кое на къде е отлетяло от документацията им. Слава пак на Него поне ведомостите са прибрани в един архив и една женица е оторизирана и ходи от време на време да издава УП-та. Така, че веднъж ще трябва да де преборим с търсенето на схема да докажем че стажа е бил ІІ-ра категория и втори път - да убедим жената да го завери. Просто ми мина идеята, че след като ведомостите са ръчна изработка (според думите на шофьора, който сам е ходил за УП-3) някъде трябва да стои общо начислена сума за облагане, ДОД и сума за ДОО. И тъй като по него време и аз съм плашил гаргите по горите на военните ни поделения не знам коя от информациите, на които попадам, за него период е вярна, но ако знам...  стъпка по стъпка назад може да се докаже според мен, че труда е еди коя си категория на база тия данни. За друг вариант поне аз до сега не съм се пресетил и за това се обърнах към „глобалния ум”.  :gathering:
#3 | 16.04.2013, 09:10
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
имам подобен проблем,но при мен от архива на НОИ е издадено УП 13 със камионите,но никъде не е посочен тонаж.Стажът за съответния период не го признаха за втора категория,тъй като "липсват документи,удостоверяващи тонажа на автомобила"-така е записано в писмото от служителя в нои.Такива камиони вече не се използват никъде - Шкода МТТН,Шкода РТТН и самосвал с ремарке Шкода,което според кандидат пенсионера е 16т.Моля за съвет - как да удостоверим пред НОИ тонажа на съответните камиони?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група