Болничен по време на бременност

03.01.2015, 12:11 171982 132

#20 | 03.01.2015, 12:11
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
имам следния въпрос-от кога най-рано може да се излезе по болничен,и какви са условията,понеже
разбрах,че съм бременна ,а работата ми е свързана с ежедневни пътувания с автомобил и се притеснявам.
Благодаря
#21 | 03.01.2015, 17:07
Публикации: 3326 / 256
Няма определен период. Може и по време на цялата бременност да сте в болнични.
#22 | 07.01.2015, 16:18
Публикации: 2 / 0
Здравейте! Имам следния въпрос: Бременна съм, разбрах, че трябва да имам 12 месеца осигурителен стаж, за да вземам майчинство и болничен. И тъй като бях редовна студентка, такъв - нямам! Веднага уговорих с една фирма да ме назначат, за да мога да натрупам стажа, макар и след раждането. Осигуровките си ги плащам аз. Въпросът ми е ако изляза в болничен по време на бременността, пълната сума на осигуровките ли ще плащам и ще ми върви ли стажа. Пропуснах да кажа, че нямам 6 месеца стаж за болничен и ми е ясно, че няма да получавам обезщетение. Просто върви ли стажа и същата ли сума осигуровки ще плащам докато съм в болнични? Предварително благодаря!
#23 | 07.01.2015, 16:36
Публикации: 5497 / 371
Върви стажът, осигуровките не са същите. Ако цял месец сте в болничен, има само здравни в размер на 20.16 лв.
#24 | 07.01.2015, 19:38
Публикации: 2 / 0
Сърдечно благодаря за бързия отговор!
#25 | 10.01.2015, 20:36
Публикации: 1 / 0
бременна съм в 8-ма седмица, преди 4-ри дни лежах в болница и ми казаха че ще ми издадат болничен за 1 месец. Въпроса  ми е  :   1. Дали мога да продължа с болничните листове до края на бременноста ми.   2: чух че ако ми изтече сега болничния лист и се върна на работа за 2-3 дни и пак излезна в болничен . така щяло да ми се прекъсне майчинството след това.
#26 | 27.03.2015, 20:33
Публикации: 1 / 0
Здравейте, аз също бих искала да попитам на колко болничен имам право по време на бременност, защото ми казаха, че е 180 дни без този който е 45 преди раждане, а на мен няма да ми стигнат, защото от самото начало съм болничен и ще имам повече от месец между двата болнични ако наистина са 180 ако някой има някаква информация, която да ми е полезна много благодаря предварително
#27 | 20.06.2015, 19:43
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам нужда от помощ по моя казус и не знам как да постъпя. Бременна съм в 6-ия месец и другия месец на 26.07.15г. ми предстои да изляза в болнични по майчинство.Да,но все още не съм назначена на трудов договор, а ми предстои назначаване,което чаках дълго, но ще е август месец. Въпроса ми е,мога ли да пропусна първия болничен от 45 дена до термина, а да взема този,който ще ми се издаде след като родя. И ще получавам ли обезщетение?
Благодаря
#28 | 30.07.2015, 09:51
Публикации: 2 / 0
Здравейте,вярно ли е ,че болничните по време на бременност се водят отделно от тези за общо заболяване.Имам взети 10 мес. за последните 3 год за общо заболяване и сега(имам тд) започнаха да ми издават болнични за бременност,но са ми ги сметнали заедно и ме викат на телк ,а ми остават още 2 мес. до излизане в 45дни преди раждане.Ще се раздвам някой да разясни как стоят нещата :)
#29 | 30.07.2015, 09:54
Публикации: 5497 / 371
Болничните за бременност са от 45-я ден. Предходните са за общо заболяване
#30 | 13.08.2015, 21:12
Публикации: 1 / 0
Здравейте !

Бременна съм във 2-ри месец след 3-та процедура ин витро.Още в началото почнах да взимам болнични, защото работя на място където има физически труд, носене на тежки неща и голямо психическо напрежение.Бременността ми е дълго чакана и много желана, също така имам и спонтанен аборт преди 2 години.Чела съм, че имам право на 180 календарни дни болничен, но за цялата бременност ще станат повече от 180 дни.Тази бременност ще протече в 2 календарни години.Това дали е в моя полза.До момента има около 50 дни болнични общо.Какво става след изтичането на 180-те дни.Ако отида на ЛКК ще ми дадат ли те болнични.Страх ме е да не се обърка нещо, ако се наложи да се върна на работа, по тази причина не смея.
#31 | 14.08.2015, 09:55
Публикации: 5497 / 371
Здравейте !

Бременна съм във 2-ри месец след 3-та процедура ин витро.Още в началото почнах да взимам болнични, защото работя на място където има физически труд, носене на тежки неща и голямо психическо напрежение.Бременността ми е дълго чакана и много желана, също така имам и спонтанен аборт преди 2 години.Чела съм, че имам право на 180 календарни дни болничен, но за цялата бременност ще станат повече от 180 дни.Тази бременност ще протече в 2 календарни години.Това дали е в моя полза.До момента има около 50 дни болнични общо.Какво става след изтичането на 180-те дни.Ако отида на ЛКК ще ми дадат ли те болнични.Страх ме е да не се обърка нещо, ако се наложи да се върна на работа, по тази причина не смея.

Бременейте спокойно и не се притеснявайте за болничните!
Гинекологът Ви ще Ви изпрати на ТЕЛК, ако надхвърлите 180-те дни!
Пожелавам Ви едно здраво бебче! :)
#32 | 14.10.2015, 14:19
Публикации: 4 / 0
Здравейте,ползвам болнични от началото на бременноста понеже съм инвитро.Но се оказа,че до 45 дневният болничен няма да ми стигнат около 42 дена.Говорих със шефката и тя каза,че имам платена отпуска18 дена и след нея ще пуснем неплатена до 45 -те дни.Това ще ми се отрази ли по някакъв начин на болнични и майчинство след това.Благодаря ви предварително.
#33 | 14.10.2015, 16:41
Публикации: 6668 / 658
Как така неплатен? Това са глупости. как разбрахте, че няма да Ви стигнат дните?
#34 | 15.10.2015, 07:18
Публикации: 4 / 0
Как така неплатен? Това са глупости. как разбрахте, че няма да Ви стигнат дните?
Сега октомври-ноември като взема поредното продължение стават-180дни.Лк ми казаха,че след това може да се вземе болничен чрез телк(но било доста трудно)и по добре да си ползвам отпуска.Но платената ми отпуска е 18 дена а след това до 45 дневния има окло 20 дни какво да правя,посъветвайтеме и защо да не пускам неплатена ще ми се отрази по някакъв начин ли?Благодаря ви.
#35 | 15.10.2015, 09:49
Публикации: 1703 / 207
Аз на Ваше място бих отишла на ТЕЛК. Не мога да разбера защо толкова плашат, че било трудно? Колкото пъти съм отишла за детето, винаги се съобразяват с това, което обяснявам. Ако и лекарят Ви препоръчва болнични- използвайте ги! Не ми се вярва от ТЕЛК-а да Ви откажат в предвид, че сте ин витро. Успех и се пазете!
#36 | 08.12.2015, 00:32
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам следния въпрос и се надявам да ми помогнете: в момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 г. (Вече 5месеца). Наскоро разбрах, че пак съм бременна (8 седмица). Кое ще е по-добрият вариант-да прекратя майчинството и да изляза в болничен до раждането или да остана с майчинството, имайки предвид , че през първата година взимах обезщетение от 1000 лв, а сега 340лв. Ако изляза в болничен, как се изчислява болничния и взима ли се под внимание периода на майчинството?
Благодаря предварително!
#37 | 18.12.2015, 23:24
Публикации: 2 / 0
Здравейте :) Искам да попитам: аз от два месеца взимам болничен по 30 дни с диагноза заплашващ аборт.Днес ми изтича,а след 1 седмица ще ми пуснат 45-дневния преди раждане.Въпроса ми е за тази 1 седмица мога ли да взема болничен от личната за гледане на дете (на 3г.) и за тази седмица като е продължение на предните 2 болнични пак ли първите 3 дни се плащат от работодателя?И като 24-ти и 25-ти са почивни от цялата седмица ще ми изплатят само 3 дни нали?
#38 | 19.12.2015, 13:50
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам един въпрос: Когато научих, че съм бременна бях в платен годишен отпуск и понеже съм от провинцията не успях да ходя на работа в първия ми работен ден на 14.09.2015г. от повръщане и болки в коремната област. Въпреки че съм уведомила шефа си, пуснаха ми този ден 14.09. като самоотлъчка, а от 15.09.до момента си имам болнични. До ден днешен нямам отпуснати парични обещетения, от НОИ ми твърдят, че заради този един ден самоотлъчна са ми отказани болничните. Възможно ли е поради подобно нещо да ми откажат болничните до края на бременността и дали този проблем ще продължава по време на майчинството ми? Вече съм доста изтормозена чакам отговор!
Благодаря ви предварително!!!
#39 | 20.12.2015, 10:54
Публикации: 2966 / 392
Водите се неосигурено лице по време на самоотлъчката. Има някаква съдебна практика по въпроса, можете да потърсите. Реално от 14ти не сте се връщала на работа ли?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група