Новорегистрирано ООД

01.03.2012, 09:38 9975 5

01.03.2012, 09:38
Публикации: 3 / 0
Като начало - Честита Баба Марта на всички вас, и на питащите и на отговарящите желая здраве и късмет!
И на въпроса - със съпругата ми регистрирахме ООД, като подадохме всички необходими документи по интернет (включително договор за управление, който ме определя като управител, но не фиксира възнаграждение). Регистрацията бе готова буквално за 2 работни дни, което само по себе си е изключителен факт, имайки предвид как се случват нещата в милата ни родина. Възникнаха ми обаче различни въпроси и след като попрочетох този форум и не намерих това, което търсех, а и отговорът на моят счетоводител се размина с отговорите на един друг специалист, реших директно да си питам (ако счетете, че вече сте отговаряли на тези въпроси и не смятате отново да го правите - просто не пишете нищо, защото се обръщам само към тези, които имат желание да помогнат):
1.След като съм подал документи онлайн, как и къде ще си получа съдебно решение, удостоверение и всичко друго, което една нова фирма получава и кога? Служителката на ТР, с която говорих не беше твърде конкретна;
2.Регистрацията бе готова на 29.02.2012г. Кога трябва да започна да заплащам осигуровки, като работодател на управителя, който всъщност съм аз. Нужно ли е да се плащат такива при положение, че фирмата на практика ще стартира дейност чак през април (това е най-оптимистичният модел), като до тогава се очакват единствено разходи;
3.Съпругата ми е мой съдружник и тя работи и се осигурява в друга фирма. Необходимо ли е да подаваме някакви документи и за нея?
4.Имам желание да се регистрирам по ДДС. Една такава регистрация променя ли ситуацията около осигуровките?
Предварително се извинявам за непознаването на вашата терминология и благодаря на тези, които ми отговорят. Лек и успешен ден на всички!
#1 | 01.03.2012, 12:20
МамаБожка
Добър ден и честита Баба Марта и на вас.

1.След като съм подал документи онлайн, как и къде ще си получа съдебно решение, удостоверение и всичко друго, което една нова фирма получава и кога? Служителката на ТР, с която говорих не беше твърде конкретна;

Предполагам сте посочили мейл адрес и евентуално я получите нещо, я не получите. Ако не получите, което е по-вероятно, като отидете в НАП да се регистрирате като СОЛ и ако в масива им не се вижда фирмата ви, ще обясните, че искате да ви ’’ изтеглят’’ от АВ. Какво напърите влагат в думата ’’изтегляне’’, за мен е мъгливо понятие, но така или иначе си имат специален човек за това действие. Изтеглянето става за минути, стига човека да е в наличност, а не гътнат някъде.

2.Регистрацията бе готова на 29.02.2012г. Кога трябва да започна да заплащам осигуровки, като работодател на управителя, който всъщност съм аз. Нужно ли е да се плащат такива при положение, че фирмата на практика ще стартира дейност чак през април (това е най-оптимистичният модел), като до тогава се очакват единствено разходи;

Когато решите да започнете дейност пак там в НАП, в 7 дневен срок от започване на дейността, ще подадете една декларация специална за целта ОКд5

3.Съпругата ми е мой съдружник и тя работи и се осигурява в друга фирма. Необходимо ли е да подаваме някакви документи и за нея?

Н е е необходимо за съпругата ви да подавате документи, освен ако не сте решили тя да работи при вас на втори ТД. Тогава я назначавате и в 3 дневен срок и подавате уведомление.

4.Имам желание да се регистрирам по ДДС. Една такава регистрация променя ли ситуацията около осигуровките?

Изчакайте с регистрацията по ДДС, когато решите да започнете дейност.
#2 | 01.03.2012, 13:03
Публикации: 3 / 0
Благодаря за отговора! И пак да попитам - това, че през месец март ще бъдат издадени фактури, които ще заплатя от името на новата фирма, счита ли се за започване на дейност?
#3 | 01.03.2012, 13:13
МамаБожка
кой ще издава тези фактури и за какво?
#4 | 01.03.2012, 13:38
Публикации: 3 / 0
Като пример се сещам тази фактура, която ще ми издадат, когато поръчам фирмен печат.
#5 | 01.03.2012, 13:58
МамаБожка
Разбира се, че ще срещнете много противоречиви мнения по въпроса ’’ що е дейност’’ и ако искате погледнете тази наша дискусия по въпроса

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,2260.0.html

Това е така, защото закона не е формулирал ясно, какво значи дейност на една фирма. Моето мнение, продължава да си остава същото, както в горната тема. Издадена фактура за печат, издадени 10 лв от семкаджията към фирмата ви-не е дейност. Ако строите завод, наемете персонал, техника, машини въпреки, че нямате приходи-да това е дейност, вие създавате нещо и чакате бъдеща икономическа изгода, но всичко друго за мен не е дейност на едно предприятие.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група