Съществува ли опасност от едностранно изменение на трудовото правоотношение?

15.02.2015, 09:58 2203 0

15.02.2015, 09:58
Публикации: 1 / 0
Здравейте всички,

обръщам се към вас с молба за помощ със следния казус:

Работодателят ми ме уведоми, че поради неизпълняване на трудовите ми задължения се налага промяна на позицията и задълженията ми, както и намаляване на възнаграждението ми – с една дума, очаква ме понижение.

Аз не съм съгласен с аргументацията, но не виждам как мога да оспоря решението на работодателя си. При всички случаи, обаче, искам да избегна в трудовата книжка и автобиографията ми да фигурира прехвърлянето на по-ниска позиция. По тази причина смятам незабавно да подам молба за напускане с предизвестие (според чл. 326 от КТ; 30 дни).

Безпокоят ме следните въпроси:

1) Възможно ли е, въпреки чл. 118, ал. 1 от КТ, работодателят ми да промени без моето съгласие позицията ми за оставащия ми един месец работа? (Като се има предвид, че на работното ми място, освен моето планирано понижение и заемането на моята досегашна позиция от друг колега, няма никакви текущи промени в смисъла на описаните в чл. 120 от КТ.)

2) Какво има или няма право да впише в тази връзка работодателят в трудовата ми книжка?

3) Има ли някакви подвеждащи формулировки респективно документи, за които трябва за съм нащрек след подаването на предизвестието си за напускане по взаимно съгласие? Изобщо, на какви документи съм длъжен да се подпиша, след като подам молбата и преди окончателно да напусна работа и да получа трудовата си книжка?

Благодаря ви предварително за отделеното време!

Поздрави,
Михаил
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група