Осигуровки ЕООД

20.12.2011, 19:49 10497 11

20.12.2011, 19:49
Публикации: 3 / 0
Здравейте,скоро ще регистрирам ЕООД,в което на първо време ще работя само аз,посъветвайте ме ,моля,кой е най-удачния вариант за осигуряване и къде се обявява! Благодаря предварително!
#1 | 20.12.2011, 20:34
МамаБожка
само ще управлявате фирмата или ще извършвате в нея и физически труд?
#2 | 20.12.2011, 20:53
Публикации: 3 / 0
да  и  двете функций , поне ъа пзрвите 5-6 месеца.
#3 | 20.12.2011, 22:59
МамаБожка
след като регистрирате фирмата и тя види бял свят в ТР  в 7 дневен срок от започване на дейността подавате декларация за самоосиг. се лице  ОКд5 в НАП, след което е належащо да работите със счетоводител ;D
#4 | 21.12.2011, 14:13
Публикации: 3 / 0
Благодаря ,така ще направя.Успех !
#5 | 26.01.2012, 17:49
Публикации: 23 / 0
Ако не извършвате физически труд, а само умствен, ще бъде необходимо да се осигурявате като Управител на ЕООД и като самоосигуряващ се едноличен собственик  на капитала на ЕООД за вложения от вас труд. Успех!!! :thumbup:
#6 | 26.01.2012, 18:13
МамаБожка
Ако не извършвате физически труд, а само умствен, ще бъде необходимо да се осигурявате като Управител на ЕООД и като самоосигуряващ се едноличен собственик  на капитала на ЕООД за вложения от вас труд. Успех!!! :thumbup:

последно как ще се осигурява? като управител на ЕООД или като самоосигуряващ се собственик на капитала?
#7 | 26.01.2012, 18:18
Публикации: 23 / 0
последно как ще се осигурява? като управител на ЕООД или като самоосигуряващ се собственик на капитала?

Амчи по единия, по другия или по двата начина. Въпрос на фактическа и фактологическа обосновка. Нужна е повече информация за конкретния случай. Успех!!!  :thumbup:
#8 | 26.01.2012, 18:20
МамаБожка
Амчи по единия, по другия или по двата начина. Въпрос на фактическа и фактологическа обосновка. Нужна е повече информация за конкретния случай. Успех!!!  :thumbup:

следователно да си дойдем на мисълта за наемане на счетоводител ;D след неизбежния подробен разпит, той е човека който ще прецени
#9 | 26.01.2012, 18:26
Публикации: 23 / 0
следователно да си дойдем на мисълта за наемане на счетоводител ;D след неизбежния подробен разпит, той е човека който ще прецени

Това не е задължително, но е пожелателно. При всички случаи съветвам щом ще има разпит и то подробен, гоподина или госпожата да направи срещата като присъства и семейния му/й адвокат. Успех!!! :thumbup:
#10 | 28.02.2012, 18:38
Публикации: 3 / 0
Да помоля и аз за мнение от експертите. В момента съм ЕТ - лекар. Смятам да регистрирам ЕООД, на което ще съм управител. Достатъчно ли е да се осигурявам само като управител или трябва още нещо...? Благодаря предварително!
#11 | 28.02.2012, 20:51
МамаБожка
Да помоля и аз за мнение от експертите. В момента съм ЕТ - лекар. Смятам да регистрирам ЕООД, на което ще съм управител. Достатъчно ли е да се осигурявам само като управител или трябва още нещо...? Благодаря предварително!

Промяната в закона за лечебните заведения, ви дава възможност вие като лекар да регистрирате дружество. Какво обаче се случва с вашите пациенти, записани при вас като ЕТ? Предполагам, че имате и подписан договор с НЗОК. Там какво ще се случи? Осигуровките са най-лесни в този случай, по трудно е как ще уредите горните неща, дали с прехвърляне на ЕТ към ЕООД или с откриване на ново дружество.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група