Изплащане на отпуска

14.09.2015, 13:08 6043 8

14.09.2015, 13:08
Публикации: 7 / 1
Здравейте,някой може ли да ми даде съвет.
Майчинството ми приключи,прекратиха ми договора по взаимно съгласие и на него пише,че по чл.224 ми се дължи обещетение в размер на 900 лева. Собственикът на фирмата,който е нов(купил я е преди месец) излиза с обяснението,че е спрял дейността на фирмата,нищо не знае,нищо не разбира. Някой може ли да ме посъветва към кого да се обърна? Към Инспекцията по труда или направо към съда?
#1 | 14.09.2015, 13:54
Публикации: 326 / 22
За да ти прекратят договора по взаимно съгласие, трябва да имаш връчена заповед, в която да пише, че те освобождават по чл.325 т.1 по взаимно съгласие и ти да си я разписала. Иначе няма как сами да решат да те освободят по взаимно съгласие
#2 | 14.09.2015, 14:10
Публикации: 7 / 1
Да, аз подадох молба че искам да ми се прекрати договора и да ми се изплати обещетение за неизползван натрупан отпуск. Въпросът ми е друг.
#3 | 14.09.2015, 14:16
Публикации: 5497 / 371
направо към съда
#4 | 14.09.2015, 15:07
Публикации: 4366 / 719
направо към съда

Е, може би преди това е добре работодателят за разбере за тази идея, може пък да размисли и влезе в час :)
#5 | 14.09.2015, 15:27
Публикации: 5497 / 371
Е, може би преди това е добре работодателят за разбере за тази идея, може пък да размисли и влезе в час :)

Собственикът на фирмата,който е нов(купил я е преди месец) излиза с обяснението,че е спрял дейността на фирмата,нищо не знае,нищо не разбира.

Едва ли
#6 | 14.09.2015, 15:31
Публикации: 326 / 22
Няма значение стар или нов е собственика/управителя. Отивате във фирмата с предварително написана и подписана в 2 еднообразни екземпляра МОЛБА, и двете ги давате за подпис, като там вписвате и датата на връчване. Едната остава за вас с подписа му и печата за връчване, другата я има той. В самата МОЛБА пишете:
До управителя
на...... ООД/ЕООД

МОЛБА
от
(трите си имена, ЕГН, длъжност)

Уважаеми г-н управител,
във връзка с прекратен ТД считано от..... (дата) и връчена заповед № /дата и на основание чл.128а от КТ моля да ми предоставите информация за:
1. Полагаемият платен годишен отпуск за период на работа по трудово правоотношение, считано от (вписвате точните дати от кога до кога ви е трудовия стаж там) например от 01.01.2013г. - 15.08.2015 за всяка отделна година
2. Използваният платен годишен отпуск и копия на подписани от мен молби за ползване на разрешен платен годишен отпуск;
3. Справка за полагаем, ползван и оставащ за ползване платен отпуск;
4. Брой работни дни за които е изчислено обезщетението по чл.224 КТ
5. Фиш/ калкулация за сумата по чл.224 КТ
Дата на връчване:........... (слагате дата на двете молби)
С уважение: (подписвате се на двете молби)
Приел молбата: .............. (искате подпис, печат и собственоръчно име на двете молби от лицето, което я приема)
...
Да вметна само, че като си прочетат чл.128а КТ ще разберат, че имат 14-дневен срок да ви издадат всички документи, от които ще стане ясно какви са тези 900 лв. И тогава ако нещо не доплатят или не обяснят, направо намерете адвокат. Само да кажа, че и да търсите ИТ те правят проверка, но не могат да заставят работодателя да ви плати обезщетението, т.к. то има давност 3г. и се правят... но адвокат в съда може да ви потърси правата. Ако има за какво обаче.
#7 | 14.09.2015, 15:47
Публикации: 6668 / 658
Ако покупко - продажбата на фирмата е от "съмнителните" дали ще има кой да Ви плати обезщетението?
#8 | 14.09.2015, 16:11
Публикации: 7 / 1
Нямам намерение въобще да се занимавам с работодателя,понеже когато като си взех заповедта за освобождаване и му подметнах за обещетението,той каза че щял да се свърже с предишния собственик и да ме държи в течение? Това вие как го разбирате? Нали като купиш фирма я купуваш със служителите и всичко,защо да се търси стария собственик,аз не съм негова отговорност вече. Има нещо мътно,затова и потърсих съвет тук.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група