Социални разходи и ЗКПО

01.12.2015, 15:40 3208 3

01.12.2015, 15:40
Публикации: 69 / 0
Здравейте,

Съгласно чл. 208 и чл. 209 от ЗКПО не се облагат с данък социалните разходи за премии за застраховки живот и за ваучери за храна в размер до 60 лв. за всеки работник, когато са изпълнени определени условия.

Въпросът ми е следният: Законосъобразно ли е стойността на тези застрахователни премии и ваучери за храна да се изважда от изработените месечни трудови възнаграждения на работниците?

Пример: Брутната месечна работна заплата на работник е 1000 лв. От нея работодателят изважда: 60 лв. за ваучери и 40 лв. застраховка живот и начислява заплата 900 лв. и осигуровки върху 900 лв.
#1 | 01.12.2015, 16:16
Публикации: 4365 / 719
Може, но ваучерите стават облагаеми. Тоест, не е добра идеята. За застраховката не зная, но ако е по желание на работника е все едно част от заплатата се превежда на застрахователя. Не се намалява брутната заплата.
#2 | 01.12.2015, 16:56
Публикации: 69 / 0
Може, но ваучерите стават облагаеми. Тоест, не е добра идеята. За застраховката не зная, но ако е по желание на работника е все едно част от заплатата се превежда на застрахователя. Не се намалява брутната заплата.

Разбирам, че в този случай нито ваучерите, нито застраховките са социални разходи. Доста е объркващо...
#3 | 01.12.2015, 20:39
Публикации: 4365 / 719
За ваучерите - може да са социален разход (ако имате някакъв фонд да ги давате от него), но ако намалявате заплатите - плащате осигуровки (за данъка не се сещам). Което обезсмисля упражнението.
За застраховките - не знам. Но ми се струва, че имаше длъжности, за които застраховането е задължително (както и храна, кисело мляко и т.н.) и няма да са социални разходи.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група