База за изчисляване на платен отпуск

26.11.2015, 19:00 6315 5

26.11.2015, 19:00
Публикации: 44 / 0
Здравейте,
Преминах на работа от едно предприятие в друго, като имам прекъсване на трудовия стаж от 4 работни дни в края на месец септември. Започнах работа на 01.10.2015 г. в другото предприятие. Наложи ми се да ползвам отпуск 1 ден в месеца, като имам останали 11 дни не ползван платен отпуск. ТРЗ е приело база за изчисляване на този ден платен отпуск минимална работна заплата.  Моля, пояснете това така ли трябва да бъде и на каква база ще бъдат изчисленията за месец ноември, в който ползвам 7 дни от остатъка полагащ ми се платен отпуск за годината. Предварително благодаря. Поздрави,
#1 | 26.11.2015, 19:40
Публикации: 4368 / 719
За новото предприятие ли се пита?
И какви са тези останали 11 дни? Неползван от предишните месеци, или имате повече от 20 дни годишен отпуск?

КТ
Чл. 177. (1) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.
(2) Когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер.

ПП Все се чудя на смисъла от тази врътка с предходния месец?!?
#2 | 27.11.2015, 09:36
Публикации: 110 / 6
Най-вероятно това му е отпуската, която му се полага до края на годината на база повече от 20 работни дни отпуска, ама как му я дават предварително не знам  :blink:
#3 | 27.11.2015, 09:44
Публикации: 1302 / 183
За мен не е ясен смисъла на самото "преминаване".
За какво става дума?
Дали напуска едната фирма и отива в друга, съвсем различна, дали се мести от един обект на фирмата в друг обект или се променя собствеността на фирмата.
А 11-те дни не са енигма, там по-лесно ще се установи истината каква е.
#4 | 27.11.2015, 09:55
Публикации: 110 / 6
За мен не е ясен смисъла на самото "преминаване".
За какво става дума?
Дали напуска едната фирма и отива в друга, съвсем различна, дали се мести от един обект на фирмата в друг обект или се променя собствеността на фирмата.
А 11-те дни не са енигма, там по-лесно ще се установи истината каква е.
Ако е друг обект на същия работодател, не би трябвало да има прекъсване
#5 | 27.11.2015, 10:34
Публикации: 1302 / 183
Именно!
Даже, ако има преминаване на собственост не би трябвало да има прекъсване.
А ако просто си напуска, то би трябвало оставащите дни да се изплатят като обезщетение по чл. 224 от КТ.
Мисля, че Zara_58 не задава правилно въпроса.
Ако започва работа при нов работодател и иска отпуска, а няма база, то начинът на изчисляване от колегата е правилен.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група