ПОС терминал и касов апарат

24.11.2015, 13:07 15008 7

24.11.2015, 13:07
Публикации: 93 / 1
Здравейте.

Фирма "Х" има ПОС терминално у-во и приема плащания с дебитни и кредитни карти в своя магазин. За всяко такова плащане се пуска касова бележка от касовия апарат. В дневния и месечния отчет обаче сумите на касовите плащания и тези, извършени с карти не са отделени на различни редове, а сумата от оборота е една обща. Това пробем ли е? Т.е. би ли създало някакви неприятности с данъчните?
#1 | 24.11.2015, 13:39
Публикации: 4366 / 719
Ми, може да се наложи да се обяснявате. Добре е плащанията да са отделени в касовата бележка и да не се трупат към дневния касов отчет (или поне да се вижда, че плащането е безналично, не знам възможностите на КА).
#2 | 24.11.2015, 14:09
Публикации: 93 / 1
И аз не знам какви са техническите възможности на кас. а-т , но не видях в наредбата изрично написано изискване за нещо подобно.  Има ли законово изискване сумите платени през ПОС терминал да са на отделен ред в дневния и месечен отчет?
#3 | 24.11.2015, 14:10
Публикации: 6668 / 658
Мисля, че трябва да са на отделни ред в отделна група. Свържете се с фирмата, която обслужва касовия апарат.
#4 | 24.11.2015, 15:07
Публикации: 2 / 0
При плащане с карта, касовата бележка не се приключва с TOTAL, а с друг бутон в зависимост от касовия апарат и на бележката изписва платено с ЧЕК, а в дневния отчет се отделят сумите платени в брой и с ЧЕК. Попитайте фирмата, която Ви обслужва апарата.
#5 | 27.11.2015, 09:39
Публикации: 5 / 1
В дневния отчет сумите по карти и в брой могат да излизат с отделни суми.
#6 | 04.12.2015, 13:07
Публикации: 175 / 26
има възможност на бележка от касов апарат да пише: плащане с дебитна карта, кредитна карта или по банков път въпрос на желание е на сервизната фирма да ви го програмира. При приключване в края на деня Ви излиза информация кое е платено в брой, с карти и по банка. Ако Ви излиза такъв отчет няма да се наложи да обяснявате на данъчните при проверка.
#7 | 24.01.2018, 10:48
Публикации: 2 / 0
И ние ползваме ПОС терминали, но не само в т.нар търговски обект/при нас е хотел/, но също и в офиса на фирмата, където с функцията Key entry се свалят парите, без фактическо наличие на картата и картодържателя. Тогава да считаме ли че ние сме търговски обект и да маркираме касов бон за свалените пари. До сега не съм го правила, защото след като ми постъпят парите от ПОС-а в банкова сметка си пускам фактура и осчетоводявам плащането 503/411. Лично аз считам, че има какво да се доработва. Аз си плащам ДДСто на тази сума, защо е нужно да минава през касов апарат и да се извежда от там, защото тези пари не минават в брой налични в касата, а по банка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група