Болничен, майчинство и договор от 40 часа месечно

23.11.2015, 18:59 2818 1

23.11.2015, 18:59
Публикации: 34 / 0
Здравейте! Ситуацията е следната... В момента съм в болниен, заради проблемна бременност. Ще раждам началото на февруари. Работих по заместване на три различни места при един работодател. Имах три договора - един за 4 часа на ден, и два договора от типа 40 часа месечно. така съм през цялата 2014-та година и до август 2015, когато бях преместена към  едната фирма на 8 часа ( за да не взимам 3 болнични листа всеки път). От септември съм на болнични, но ми се струват по-ниски от колкото мислех, че трябва да са. Чудя се дали не е заради 40-часовите болнични,като вляза в системата на НОИ пише, че не те не ме осигуряват за болест и майчинство...и един вид базата за изчисление тогава е 250 лв ( 4 -часовия ми договор). Така ли е? Така го разбирам аз. 2015 базата ми вече е 500 лв, а от септември насам вече не знам колко ще е. Въпросът ми е ощетяват ли ме тези 4- часови договори през 2014 -та год, те ли са причината за по-ниския ми болничен и ще ми намалят ли майчинството. Все пак аз съм работила сумарно около 8 часа на ден през цялото време. Разпитвах счетоводителите на фирмата, в която съм работила, но не ми дават ясен отговор, само ми казват, че всичко е ОК. Благодаря, дано съм обяснила както трябва.
#1 | 27.11.2015, 12:12
Публикации: 18 / 0
Не 4-часовия от 2014 г. те ощетява, а 40-часовите от 2014 г.!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група