Неоформена трудова книжка от 1988 г.

09.10.2015, 10:46 3401 3

09.10.2015, 10:46
Публикации: 3 / 0
Здравейте! :wave:

Чета мнения и препоръки във форума, тъй като съм начинаеща в сферата и много ми помагате.
Днес обаче имам следния казус:
Лице започнало на 16.02.1988 г. ми представи ТК, която не е оформена при напускане.
След справка във ведомостите става ясно, че му е изплащана някаква малка сума, без да са записани отработени дни. В графите с отпуски и болнични има чертички, че няма право на такива. Как да я оформя в такъв случай? :no: 
Някой да се е сблъсквал с подобна дилема?
#1 | 09.10.2015, 10:50
Публикации: 5497 / 371
Досие няма ли това лице?
ТК се попълва по документи, които се съхраняват в досието - ТД, ДС, заповед за прекратяване
#2 | 09.10.2015, 12:40
Публикации: 3 / 0
Благодаря за бързия отговор. Засега не намирам нищо. Нито в макетите от този период фигурира, нито има досие.
Учудва ме фактът, че и ТК не е оформена, при положение че към онзи период е било задължително да бъде съхранявана от работодателя. Как ли въобще си я е получил? След въвеждането на фирмата ни в трудовата му книжка не фигурира друг работодател и вероятно има друга.
Взела съм всички възможни папки, в които ако намеря нещо свързано с него ще пиша.
Хубав ден!
#3 | 12.10.2015, 15:13
Публикации: 3 / 0
Здравейте отново!

Тъй като не намерих никакви данни за трудовоправни отношения с лицето, смятам че нямам основание да оформям трудовата му книжка.
При поискване от НОИ по служебен път ще отговоря, че няма намерени данни за брой отработени дни, досие и договор с това лице. И дано да е правилно. :)

Благодаря отново за отзива и Ви желая успешна седмица!

 :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група