Справка за внесени осигуровки

30.09.2015, 16:53 5157 5

30.09.2015, 16:53
Публикации: 131 / 0
Здравейте! Предстои ми да започвам нова работа - на трудов договор и един от документите, който ми искат, е за платените до момента осигуровки. Досега съм работила като свободна професия.
Може ли да ми кажете дали мога отнякъде да видя примерен такъв документ, за да знам какво да включа. Или пък дали през сайта на НАП с ел. подпис мога автоматично да получа такава справка? Там видях, че има справка за осигурителния доход, но в нея няма колона за размера на платените осигуровки. Моля ви за съвет как е най-добре да подготвя този документ. Благодаря!!!
#1 | 30.09.2015, 16:59
Публикации: 6668 / 658
Документ за платените до сега осигуровки? Тях какво ги интересува това?
#2 | 30.09.2015, 17:07
Публикации: 9297 / 1557
 Или пък дали през сайта на НАП с ел. подпис мога автоматично да получа такава справка? Там видях, че има справка за осигурителния доход, но в нея няма колона за размера на платените осигуровки.

В сайта на НАП при достъп с КЕП или ПИК има справка за направените плащания и погасените с тях задължения.

Друг въпрос е, че това са лични данни, които не интересуват бъдещия Ви работодател.
#3 | 05.10.2015, 16:32
Публикации: 131 / 0
Ами не знам, казаха, че им трябват - може би за годишното изравняване на осигуровките?
Аз затова си мислех за някаква стандартна бланка. Мисля, че подобна справка се издава и от фирмата, когато ти трябва за изготвяне на годишна данъчна декларация. Така звучи ли по-логично?
Защото това от сайта на НАП не е добре за представяне според мен.
#4 | 05.10.2015, 18:21
Публикации: 9297 / 1557
Както и да го иввъртате, никак не звучи логично. Работодателят по ТД не прави годишно изравняване на осигуровките, а при годишното изравняване на данъка /за което е рано!/ се интересува само от другите ТД. Осигуряването и данъците от самостоятелна стопанска дейност на работниците на са негов проблем.
Колкото за справката в сайта на НАП - явно не гледате подходящата. Има такава със задължения, вноски, дати и връзката между задължения и вноски.

След като Ви искат въпросната сплавка, да Ви кажат в каква форма трябва да бъде и от къде да я взамете. Задължително трябва да Ви обяснят защо я искат. Все пак личните данни не се предоставят туку така само за задоволяване на любопитството на шефа или секретарката, нали?
#5 | 05.10.2015, 21:16
Публикации: 131 / 0
Аха, добре, ще говоря пак тогава. Според мен по-скоро е от незнание отколкото от любопитство, така си мисля...Благодаря ви за мненията!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група