Как се изчислява "получени финансирания"?

28.09.2015, 18:42 3606 3

28.09.2015, 18:42
Публикации: 1 / 0
Колеги,
моля за пояснение на следния текст от ЗС: ЮЛНЦ в обществена полза подлежат на независим одит, ако (...) "общата сума на получените през текущата година финансирания и неусвоени към 31 декември на текущата година финансирания, получени през предходни отчетни периоди надвишават 1 млн. лв."

Конкретно: "получени" в случая значи стойност на сключените през годината договори за отпускане на финансиране... ИЛИ се смятат само получените през годината траншове по съответните договори.

Предварително благодаря. Звучи много просто, но се счупих да търся информация и всички дотук ми цитират директно закона, без да поясняват.
Евгения
#1 | 29.09.2015, 10:18
Публикации: 21 / 5
Пише получени и неусвоени, според мен означава, че имаш договор за финансиране и си наясно за сумата на финансирането, следователно ако надвишава прага трябва да има одит. Такава е моята логика, може и друг да се включи с нещо по-конкретно...
#2 | 29.09.2015, 10:38
Публикации: 6403 / 1130
Аз си го превеждам така:
"получените през тази година + получените през минали периоди, които не са усвоени до края на този период" :blink:
#3 | 29.09.2015, 12:19
Публикации: 4400 / 737
Съгласявам се с irenabrili. Договор може да има, но по някакви причини да няма получени реални пари никога и баланс/отчет да е нулев.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група