Под изпълнители в ЕС

03.09.2015, 09:07 3817 3

03.09.2015, 09:07
Публикации: 28 / 1
Българска фирма под изпълнител на Испанска фирма извършва строителна услуга във Франция. На следващ етап от дейността се налага българската фирма да наеме под изпълнител също то европейския съюз за да извърши довършителни работи на френския обект. Въпросът е имам ли право да си самоначисля т.е.да ползвам кредита по фактурите от под изпълнителя при положение че услугата се усъществява в трета европейска страна. дано да съм го описала възможно най ясно че и аз се оплетох!
#1 | 03.09.2015, 10:37
Публикации: 6403 / 1129
Вашият подизпълнител ще издаде фактура с обратно начисляване, ще я включи във VIES декларацията и Вие ще сте длъжни да самоначислите данък. Тъй като сте получател на доставка на услуга по облагаема доставка, която от своя страна извършвате, то ще включите протокола по чл. 117 както в дневника за продажби, така и в този за покупки.
Скрит текст :
#2 | 03.09.2015, 11:22
Публикации: 28 / 1
Благодаря за изчерпателния отговор! Притесненията ми се кореняха в това че не попада  в обхвата на ВОП покупката на материали от Испания и влагането им във Франция при положение че не минават през България. Но за въпросният казус става  дума само за услуга и се надявам че всичко ще е ок.
#3 | 03.09.2015, 13:36
Публикации: 6403 / 1129
Покупката на материали от Германия и влагането им във Франция е извън обхвата на ЗДДС, но услугите имат по-софистицирано място на изпълнение :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група