Какво обезщетение за безработица?

03.09.2015, 08:08 2364 2

03.09.2015, 08:08
Публикации: 54 / 1
Привет отново! Двете със сестра ми сме съдружници и управителите в ООД - заедно и поотделно. Тя не се осигурява в дружеството, работи на трудов договор другаде, управителските функции съм поела изцяло аз. Сега разбирам, че е подала 2мес предизвестие за напускане, т.е. обезщетението й за безработица ще бъде минималното. Аз обаче имам нужда от нейната помощ в дружеството за месец-два. Въпросите ми са два: възможно ли е да сключа трудов договор с нея /въпреки, че в дружественият договор е управител/, след това при намаляването на работата, да закрия щата и тя да отиде на борсата на труда вече с друго право на обезщетение - 60 про от осигурителния доход. Много се надявам да е възможно, защото е осигурявана на максимума по трудово правоотношение през последните 10год.  Благодаря ви! Хубав ден!
#1 | 03.09.2015, 10:46
Публикации: 6403 / 1129
Да, възможно е :good:
#2 | 03.09.2015, 12:06
Публикации: 9297 / 1557
Само не ми е ясно защо ще я уволнявате поради закриване на щата и ще се увътряте с разни обезщетения. Назначете я на срочен ТД за определен срок или за определена работа. Или нещо във връзка с чл.70. Хем сестра Ви ще е доволна, хем общата Ви фирма ще има по-малко разходи.
Пък ако го правите само заради борсата - направете го са няколко дни, за да не вмъквате в 24-месечния период повече време с по-ниска заплата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група