Обезщетение след 2г майчинство

02.09.2015, 23:01 4452 4

02.09.2015, 23:01
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

 Имам следният казус - от декември 2012г съм в отпуск по майчинство. Получих 12 месечно обезщетение от НОИ в 90%-тен размер, следващите 12 месеца по 340лв. След изтичане на втората година, работодателите ми изчислиха колко платен отпуск ми се полага за периода до 31.12.14 и ми го изплатиха(беше 30 дни). След това използвах и 6 месеца неплатен отпуск за отглеждане на дете. Сега дойде момент, в който искам да ползвам 5-те месеца на бащата. Но работодателя ми постави условие да си подам молба за напускане, след изтичането на въпросните 5 месеца. Ако го направя, на какво обезщетение ще имам право след напускането? Как да го изчисля?
И още един въпрос – в случай, че сега ме съкратят и не ползвам  тези прехвърлени 5 месеца, какво ще бъде обезщетението ми тогава?
Благодаря и поздрави
Д.
#1 | 02.09.2015, 23:17
Публикации: 9297 / 1557
Ако напуснете по собствено желание или по взаимно съгласие, то обезщетението ще е 4 месеца по 7,20 за работен ден. Около 145 - 165 лв. месечно. Дали ще ползвате отпуск или не, в случая е без значение.

ПП Нещо не разбрах от това: работодателите ми изчислиха колко платен отпуск ми се полага за периода до 31.12.14 и ми го изплатиха. Реално ползвахте ли отпуска или просто ей така Ви го изплатиха без да има прекратяване на трудовия договор?
#2 | 03.09.2015, 15:56
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

Благодаря за отговора! Относно отпуската - след изтичянето на втората година платено майчинство, ползвах полагаемите дни натрупана платена отпуска до края на 2014г (около 30 дни)и след това започнаха 6-те месеца неплатена за гледане надете. Те изтекоха и сега искам да прехвърля тези 5 месеца на бащата, за да се води трудов стаж.
Въпросът ми е  при какви обстоятелства работодателите ще ми дължат една работна заплата и ще мога да вземам по-добро обезщетение от трудовата борса?
Освен това за 2015г не съм ползвала платен отпуск, както и този, който ми се полага за 6-те месеца за гледане на дете?
Благодаря отново
#3 | 03.09.2015, 22:37
Публикации: 9297 / 1557
Работодателят ще дължи една заплата при  уволнение поради закриване на предприятието или на част от него, съкращаване в щата, намаляване обема на работа, спиране на работата за повече от 15 работни дни, при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което той работи, когато то се премества в друго населено място или местност, или когато заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност. Чл. 222, ал. 1 от КТ. Само дето прекратяване на договора по някои от тези основания може да стане само с разрешение от Инспекцията по труда.
За да получавате "пълна борса" може да се ползват и други основания, за които не се изисква разрешение от ИТ, но няма и обезщетение от работодателя за оставане без работа до 1 месец.  На "пълна борса" ще имате право на всяко друго основание за прекратяване на ТД, освен при прекратяване  по Ваше желание или с Ваше съгласие, или поради виновното Ви поведение, на основание чл. 325, т. 1 и 2, чл. 326 и 330 от Кодекса на труда, чл. 103, ал. 1, т. 1, 2 и 5, чл. 105 и 107, ал. 1, т. 1 - 4 от Закона за държавния служител, чл. 162, т. 1 и 6, чл. 163 и чл. 165, т. 2 и 3 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България, чл. 226, ал. 1, т. 4, 6, 8 и 16 от Закона за Министерството на вътрешните работи и чл. 165, ал. 1, т. 2, 3 и 5 и чл. 271, т. 2, 3 и 5 от Закона за съдебната власт. Чл. 54б, ал.3 от КСО/. Могат да се ползват чл. 331, някои комбинации с чл. 70, чл. 68, ал. 1, т. 1 или 2, а може би и още нещо. Всичко зависи от отношенията Ви с работодателя и склонността му за компромиси.
#4 | 04.09.2015, 15:33
Публикации: 3 / 0
Много благодаря отново за подробният отговор! Тъй като стана дума за обезщетение  "пълна борса", какъв период назад ще се върне в моя случай и дали тези 6 -темесеца неплатени ще се вземат под внимание? А също така ако се стигне до  съкращение, ще ми се полага ли сумата за платената отпуска за 2015г? Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група