Връщане на работа след майчинство и ДС за промяна на длъжност.

30.07.2015, 14:04 6308 9

30.07.2015, 14:04
Публикации: 175 / 0
Здравейте.Въпросът ми е ако има ДС за промяна на длъжност на служителка ,която се връща на работа след майчинство и има срок на изпитване  в полза на работодателя,може ли работодателя да прекрати договора по чл.71 от КТ?
И какво става със защитата по чл.333 от КТ в такъв случай?
И самия трудов договор ли се прекратява или лицето се връща на старата си длъжност (ако таква все още съществуа в предпритието)?
Благодаря предварително за споделените мнения.
#1 | 30.07.2015, 14:08
Публикации: 5497 / 371
Въпросът ми е ако има ДС за промяна на длъжност на служителка ,която се връща на работа след майчинство и има срок на изпитване  в полза на работодателя,може ли работодателя да прекрати договора по чл.71 от КТ?  Може

И какво става със защитата по чл.333 от КТ в такъв случай? Няма такава

И самия трудов договор ли се прекратява или лицето се връща на старата си длъжност (ако таква все още съществуа в предпритието)? Този въпрос не го разбрах! Длъжността трябва да съществува, длъжни сте да пазите мястото /длъжността/ на майката!
#2 | 30.07.2015, 14:17
Публикации: 175 / 0
Трябва,но за старата длъжност работа няма,затова я преназначават.
#3 | 30.07.2015, 14:18
Публикации: 5497 / 371
Трябва,но за старата длъжност работа няма,затова я преназначават.

Има, няма работа, работодателят е длъжен на старата длъжност да я върне.
Ще я преназначи, ако и майката е съгласна, а ако не е?
#4 | 30.07.2015, 14:24
Публикации: 1302 / 183
Я да видим аз дали разбрах правилно.
За старата длъжност няма работа и длъжността се съкращава, така ли?
При което предлагат на майката да заеме друга длъжност и тя СЕ съгласява.
Значи, това си става с нейно съгласие, с протокол, на който тя се подписва, че е уведомена, че старата й длъжност ще се съкрати и че е съгласна да премине на друга работа с изпитателен срок. Така ли е?
Защото, ако е така не виждам какъв е проблемът.
#5 | 30.07.2015, 14:26
Публикации: 5497 / 371
 с протокол, на който тя се подписва, че е уведомена, че старата й длъжност ще се съкрати и че е съгласна да премине на


Това пък защо? Ако е съгласна, направо ДС!
#6 | 30.07.2015, 14:32
Публикации: 175 / 0
Да,майката е съгласна и ще си подпише ДС.Въпроса ми беше какво се случва в такъв случай при несправяне с новата работа?Явно направо прекратяване на ТД.За съжаление по принцип така е за мястото,НО реално за две години много неща се променят в една фирма.
#7 | 30.07.2015, 14:34
Публикации: 5497 / 371
Да,майката е съгласна и ще си подпише ДС.Въпроса ми беше какво се случва в такъв случай при несправяне с новата работа?Явно направо прекратяване на ТД.За съжаление по принцип така е за мястото,НО реално за две години много неща се променят в една фирма.

Ами какво правите? Прекратявате ТД в срок за изпитване!
Да, за 2 години много неща се променят, но имам неприятното чувство, че работодателят се опитва да "изврътка" майката с изпитателния срок

#8 | 30.07.2015, 14:41
Публикации: 175 / 0
Благодаря на всички включили се в дискусията.Смятам,че това е най-доброто развитие при така стеклите се обстоятелства.Така ако се стигне до  прекратен ТД ,обезщетението за безработица ще е същото както и при съкращаване на длъжността.Хубав ден
#9 | 30.07.2015, 14:44
Публикации: 175 / 0
И не случая не е такъв да се прецака служителката.На сила никой нищо не може да те накара да подпишеш.Всеки си има глава на раменете :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група