Да префактурирам или не?

01.07.2015, 20:00 3190 3

01.07.2015, 20:00
Публикации: 54 / 1
Привет и честита нова голяма МРЗ  :wink1: Искам да помоля за съвет за следното: Ако моята фирма има договор за наем на помещението /кафене/, получавам фактура за изразходваната ел.енергия, но от този месец лицето наемодател отдава и едно друго малко помещение за офис на полит.партия, то тази партия от кого трябва да търси своята фактура за тока?  Има отделен електромер за нейното помещение, но пък цялата партида се води на моята фирма. Аз реално нямам никакви договорни отношения с ПП, имам с наемателя. Четох указ от 2014г на НАП за префактуриране, дали това е вариант за мен? Не съм рег по ДДС., т.е. префактурирам без да начислявам ДДС. Задължена ли съм да оформя като договор тези отношения с ПП? При префактурирането - разход за мен е само изразходваната ми ел.енергия, останалото - разчет? Благодаря за идеите!
Послепис: ПП не ми е от любимите  :stop:
#1 | 01.07.2015, 20:41
Публикации: 4391 / 732
Правилно ли разбирам, че сте прехвърлили партидата от наемодателя на името на вашата фирма и фактурата от енергото идва на името на вашата фирма (за всички помещения, включително това малкото)?
#2 | 01.07.2015, 20:46
Публикации: 54 / 1
Да. То нямаше и как да се раздели, така казаха от там при прехвърлянето миналата година.
#3 | 02.07.2015, 07:30
Публикации: 6403 / 1130
Няма проблем да постъпите както сте описали. Не е необходимо да имате писмени договорни отношения с ПП. Префактурирате на основание реална икономическа ситуация.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група